› bieżące
17:05 / 11.06.2018

Szalone z główną nagrodą jednego z największych festiwali w Europie

Szalone z główną nagrodą jednego z największych festiwali w Europie

fot. Oliwia Kwiecień

Zespół młodzieżowy Szalone działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu zdobył główną nagrodę na zakończonym w dniu 10 czerwca 39. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, który jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce i jednym z największych w Europie.

O skali festiwalowych zmagań świadczy fakt, że na dwóch scenach w tym roku swoje umiejętności zaprezentowało aż 2630 uczestników w wieku od 4 do 16 lat. Do Konina przyjeżdżają najlepsi z najlepszych – aby się zakwalifikować do ścisłego konkursu trzeba pokonać dużą konkurencję. Przypomnijmy, że w ogólnopolskich festiwalowych kwalifikacjach, które odbyły się w marcu i kwietniu, wzięło udział ponad 5 tys.uczestników. W czerwcu odbył się międzynarodowy finał festiwalu, w któym wystąpiły elblążanki. Pojechały tam, aby zwyciężyć i wróciły z główną nagrodą w wysokości 1000 euro.

Grand Prix 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2018 w kategorii „Piosenka” otrzymał zespół Szalone z Młodzieżowego Dom Kultury w Elblągu. Mieszkanki naszego miasta żywiołowo zaśpiewały piosenkę „Heniek” (sł. Zbigniew Książek, muz. Brathanki). Statuetkę oraz nagrodę od Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utwórów Muzycznych i Słowno-Muzycznych wręczyła Ewa Kuklińska. 

Elbląski zespół jest pod opieką instruktorek: Katarzyny Panicz (aranżacje woklane) oraz Marty Brozdowskiej (choregografia).

Grand Prix 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2018 w kategorii „Taniec” otrzymał zespół Aluzja grupa 2 z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wielkopolskim (układ taneczny „Rzecz o niebieskim baloniku”).

Ponadto nagrodę specjalną otrzymała Daria Komoń, która razem ze swoimi koleżankami z zespołu zachwyciła muzyków z Konin Band Orchestra. 13-latka wykonła piosenkę „W moim ogródecku” (sł. autor nieznany, muz. Tadeusz Szeligowski, Instruktorzy: Katarzyna Panicz i Mateusz Brzeziński).

Przypomnijmy, że zaledwie tydzień temu (3 czerwca) zespół Szalone został uhonorowany główną nagrodą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Elbląskie Szalone najlepsze na międzynarodowym festiwalu

04.06.2018

Zespoły Szalonych z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu odniosły, jakże by inaczej, szalony sukces podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i...