› dzieci i rodzina
15:05 / 27.08.2012

"Szansa" i "Słonik" - stypendia Fundacji Elbląg czekają

fot. www.fundacja.elblag.pl

Fundacja Elbląg ogłosiła kolejną edycję Programu Stypendialnego „Szansa” i „Słonik”, w ramach których dzieci i młodzież mogą ubiegać się o finansowe wsparcie i rozwój swoich talentów. Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 7 września w biurze organizacji.

Celem programów stypendialnych jest wspieranie dzieci i młodzieży uzdolnionej lub niepełnosprawnej w zdobywaniu wykształcenia pozwalającego im na aktywne życie społeczne i zawodowe. O stypendium mogą się starać uczniowie i studenci będący stałymi mieszkańcami Elbląga i powiatu ziemskiego elbląskiego. Stypendia „Szansy" i „Słonika" są wsparciem finansowym i zostaną przyznane na rok szkolny 2012/2013, tj. na 10 miesięcy. 
 
Wszystkie szczegółowe informacje i warunki zawarte są w regulaminach dostępnych na stronie www.fundacja.elblag.pl. Tam też można pobrać formularze wniosków. Należy je złożyć do 7 września br. osobiście w biurze Fundacji Elbląg przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 w godz. 8.00-16.00 lub za pośrednictwem poczty. Dodatkowych informacji nt. programów można uzyskać pod nr tel. 55 236 98 88, e-mail:biuro@fundacja.elblag.pl bądź bezpośrednio w biurze.
 
Stypendia finansowane ze środków Fundacji im. Stefana Batorego, Urzędu Miejskiego w Elblągu, Starostwa Powiatowego w Elblągu, darowizn od osób prywatnych i firm, wpłat z tytułu 1% podatku oraz odsetek od lokat funduszy.
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%