› sport
09:44 / 18.06.2014

Szansa Olimpii zależna od trzecioligowców i wciąż Okocimskiego

Szansa Olimpii zależna od trzecioligowców i wciąż Okocimskiego

fot. Bartłomiej Ryś

Jak postanowiła Komicja ds. Licencji w Polskim Związku Piłki Nożnej trzy zespoły biorące udział w barażach o awans do II ligi jednak nie otrzymały licencji. Zatem w przypadku uzyskania promocji na ten szczebel nie będą mogły tam rywalizować. Mowa tutaj o Granacie Skarżysko Kamienna, Sokole Kleczew i Resovii. Gdy Związek utrzyma decyzję wyciągnie pomocną dłoń do zespołów zainteresowanych utrzymaniem w drugiej lidze.

Kluby mają pięć dni na odwołanie się od tych postanowień. Zgodnie z komunikatem PZPN w przypadku gdy w barażach zwycięzca rywalizacji zrezygnuje albo nie dostanie licencji na występy w drugiej lidze to awans uzyska rywal tego zespołu. Gdy obydwa zespoły nie będą mogły zaprezentować się na tym szczeblu, wówczas utrzyma się najlepszy klub z licencją w danej grupie, zgodnie z przydziałem terytorialnym.

Sokół Kleczew zmierzy się z Granatem w finale barażów, a obydwa kluby nie otrzymają licencji, w przypadku wygranej rywalizacji przez Sokoła dodatkowo utrzyma się Odra Opole, zaś w przypadku wygranej Granatu - Olimpia Elbląg

Sokół Kleczew zmierzy się z Granatem w finale barażów, a tylko jeden z tych klubów otrzyma licencję, wówczas ten zespół zagra w II lidze

Sokół Kleczew nie otrzyma licencji i zmierzy się z Sokołem Ostróda w finale barażów, to w II lidze zagra Sokół Ostróda (ma licencję)

Granat nie otrzyma licencji i zmierzy się z Nadwiślanem Góra w finale barażów, to w II lidze zagra Nadwislan (ma licencję)

Resovia awansuje do finału barażów i nie otrzyma licencji, to w II lidze zagra jej rywal - Ursus Warszawa lub Ślęza Wrocław (oba kluby mają licencje)

Na dodatek nie wiadomo czy Okocimski mimo dostania licencji na drugą ligę będzie chciał przystąpić. W poniedziałek jest walne zgromadzenie zarządu. Wówczas członkowie zadecydują czy klub zamierza występować w drugiej lidze.

5
2
oceń tekst 7 głosów 71%