› zapowiedzi
14:53 / 23.06.2016

Szkolenia z tańca

Szkolenia z tańca

Dziś w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu rozpoczął się cykl szkoleń, w których udział biorą sędziowie, instruktorzy, skrutinerzy i tancerze z kadry Federacji Tańca Sportowego.

To w Elblągu odbywają się największe turnieje i mistrzowskie widowiska taneczne, w Elblągu swoją siedzibę ma Federacja Tańca Sportowego i po raz kolejny, właśnie w Elblągu, tancerze, trenerzy i sędziowie intensywnie przygotowują się do nowego sezonu tanecznego.

Widowiskowe turnieje przyciągają fanów tanecznej rywalizacji, ale, by wszystko było profesjonalnie przygotowane, potrzebne są także spotkania warsztatowe. Dlatego w ciągu kilku najbliższych dni w Elblągu odbędą się szkolenia sędziowskie, szkolenia dla skrutinerów, szkolenia Kadry FTS-u, szkolenia instruktorów sportu w tańcu sportowym.

- Szkolenie kadry i sędziów to etap budowania idei uruchomienia w Elblągu, przy „Światowidzie" Centrum Przygotowań Tanecznych, w którym przygotowywać się będą tancerze kadry narodowej w tańcu sportowym – mówi Antoni Czyżyk, Dyrektor CSE „Światowid" i Prezes Federacji Tańca Sportowego. – Szkolimy zatem nie tylko zawodników, tancerzy, ale także specjalistów z zakresu tańca.

Jak mówią organizatorzy szkolenia, Federacja Tańca Sportowego i CSE „Światowid" - dążą do tego, by Elbląg stało się dla tancerzy, trenerów tańca sportowego oraz sędziów miejscem podnoszenia kwalifikacji, a także centrum informacji. Ma być to swoisty centralny ośrodek sportowy dla sportu tanecznego.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%