› bieżące
13:02 / 08.03.2016

Szkolenie rezerw

Szkolenie rezerw

fot. por. Paulina Montewka

Ćwiczenie „ DZIK – 16” jest okazją do szkolenia żołnierzy rezerwy w warunkach polowych.

Do odbycia ćwiczeń powołani zostali żołnierze rezerwy, którzy w ramach przydziałów mobilizacyjnych obejmują stanowiska w Dowództwie 16 PDZ. W trakcie trwającego ćwiczenia, rezerwiści szkolą się i realizują zadania w ramach Dywizyjnej Grupy Zabezpieczenia Logistycznego.

Jak nam powiedział kpr. rez. Krzysztof Paćko, na co dzień logistyk w firmie w Braniewie „szkolenie w którym biorę udział pozwala mi na zapoznanie się z aktualnymi zasadami i działaniami zabezpieczenia logistycznego na wypadek wojny. Miałem okazję poznać stosowane do realizacji tych zadań środki. Moim zdaniem szkolenie zostało zorganizowane profesjonalnie, podnosi moją wiedzę i umiejętności w zakresie obronności państwa. Chętnie wezmę udział w kolejnym szkoleniu rezerw osobowych”.

Swój udział w szkoleniu, podsumował także kpt. rez. Wiesław Bil – kierowca autobusu Komunikacji Miejskiej w Elblągu – „myślę, że po 13 latach, kiedy odszedłem na emeryturę, wojsko zmieniło swoje oblicze pod każdym względem – oczywiście na lepsze. Mam tu na myśli m. in. wyposażenie, sprzęt, umundurowanie czy żywienie. Ćwiczenia rezerw osobowych, w których aktualnie biorę udział, to dla mnie przede wszystkim nauka, ale też nie ukrywam, że przygoda i oderwanie się od pracy w cywilu. Na pewno przez 10 dni, przy tak zaawansowanej technice nie jestem do końca w stanie wszystkiego „połapać”, ale pogląd o współczesnym polu walki jestem w stanie sobie wyobrazić”.

mjr Zbigniew Tuszyński

 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%