› bieżące
20:46 / 06.09.2015

Szkolenie rezerw osobowych

Szkolenie rezerw osobowych

fot. nadesłane

Ćwiczenie taktyczne „TUMAK – 15” jest okazją do szkolenia żołnierzy rezerwy oraz Narodowych Sił Rezerwowych w warunkach polowych.

Do odbycia ćwiczeń powołani zostali żołnierze rezerwy, którzy w ramach przydziałów mobilizacyjnych obejmują stanowiska w Dowództwie 16 PDZ. W trakcie trwającego ćwiczenia taktycznego z wojskami, rezerwiści realizują zadania w komórkach organizacyjnych Stanowiska Dowodzenia Dywizji „w realu”. Ćwiczą oficerowie i podoficerowie rezerwy wydziału operacyjnego, logistyki, dowodzenia i łączności oraz wydziału dowódcy.

Jak nam powiedział kpt. rez. Krzysztof Chybowski, były żołnierz zawodowy, obecnie nauczyciel w Centrum Szkolenia Praktycznego w Elblągu „jest to moje pierwsze ćwiczenie jako rezerwisty. Dzięki niemu mogę przeszkolić się na nowym sprzęcie oraz podnieść nabyte podczas zawodowej służby wojskowej umiejętności i kwalifikacje na zajmowanym przeze mnie stanowisku.”

Swój udział w szkoleniu, podsumował sierż. pchor. rez. Jerzy Witkowski – inżynier budownictwa z Braniewa – „Uczestnictwo żołnierzy rezerwy w ćwiczeniach taktycznych, pozwala zdobyte doświadczenie teoretyczne skonfrontować z realnymi ćwiczeniami i działaniami w warunkach bojowych. Z pewnością jest to dla mnie nowe doświadczenie, jakże dalekie od zajęć prowadzonych w sali wykładowej ”.

W czasie ćwiczenia „TUMAK – 15”, szkolenie realizują także żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych. Swoich żołnierzy powołał 16 batalion dowodzenia z Elbląga. Zadania praktycznie realizują specjaliści systemu dowodzenia i łączności, służby medycznej oraz logistyki. Dla żołnierzy rezerwy i NSR, jest to wykonywanie zadań na etatowych stanowiskach w realnych warunkach działań bojowych.

mjr Zbigniew Tuszyński;

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 6