› sport
12:05 / 17.04.2014

Szkółka Lechii przy Concordii Elbląg! Finanse z Grupy Lotos

Szkółka Lechii przy Concordii Elbląg! Finanse z Grupy Lotos

fot. Michał Libuda

Już 10 maja w czasie festynu zostanie podpisana umowa dwóch klubów piłkarskich Concordii Elbląg i Lechii Gdańsk. Na mocy współpracy w Elblągu powstanie szkółka klubu z Ekstraklasy w ramach Akademii Piłkarskiej i projektu "Biało - zielona przyszłość z Lotosem". Tę informację potwierdził Tomasz Bocheński dyrektor opisanej Akademii. Finansowe wsparcie zapewnia Grupa Lotos.

- Od liku lat współpracujemy z Concordią. To widać po wymianie zawodników pomiędzy naszymi klubami, również tych młodszych. W tym klubie jest ciekawe szkolenie, zawodnicy prezentują odpowiedni poziom i jak będziemy działać wspólnie to ulepszymy umiejętności szkolonych zawodników - mówi Tomasz Bocheński. - Mamy kontakt już od 3 lat. Program "Biało - zielona przyszłość z Lotosem" został zapoczątkowany we wrześniu 2012 roku a rozmowy z klubem w tej sprawie toczyły się od roku. Jest to umowa pomiędzy dwoma klubami - wyjaśnia.

- Dzięki programowi „Biało-zielona przyszłość z Lotosem” dzieci będą miały równą szansę rozwoju fizycznego i realizację swoich pasji sportowych przez futbol w atmosferze fair play. Jednym z najistotniejszych elementów programu jest to, że nie koncentruje się on wyłącznie na wyszukiwaniu największych talentów wśród najmłodszych – z predyspozycjami do wyczynowego uprawiania sportu, ale obejmuje też swoim oddziaływaniem szeroką grupę dzieci i młodzieży, która chce grać w piłkę na poziomie amatorskim - czytamy na stronie Akademii.

- Rozmawialiśmy z prezydentem Elbląga, który jest za tym projektem. Zarządcami obiektów sportowych są głównie miasta zatem bez współpracy trudno jest tworzyć takie inwestycje - dodaje. Ze strony Olimpii nie było zapytania odnośnie współpracy. Nie odbywały się oficjalne rozmowy.

Jak będzie wyglądać szkolenie młodych piłkarzy? - W Elblągu odbywać się będzie szkolenie w 4 grupach wiekowych 2002, 2003, 2004, 2005. Zawodnicy dostaną potrzebny sprzęt to znaczy dresy, piłki, elementy do treningu jak pachołki, będą stypendia dla najbardziej utalentowanych oraz socjalne dla potrzebujących. Na dodatek miejscowi trenerzy oraz ci, którzy przyjadą, by pomagać w szkoleniu będą mogli wziąć udział w szkoleniach jak te np. niedawne w Warszawie. Odbywają się nawet z udziałem zagranicznych szkoleniowców. To będzie opłacane przez nasz klub. Zostaną przeszkoleni w sposobie prowadzenia zajęć, zapoznają się z naszym systemem szkolenia, jaki mamy opracowany. Będą musieli przesyłać raporty - mówi dyrektor.

Umowa jest podpisana na czas nieokreślony. Grupa Lotos przeznacza środki na ten program a te są przesyłane do różnych ośrodków. Współpraca z Lotosem jest do 2015 roku, ale sponsor deklaruje że jest wciąż zainteresowany.

11
6
oceń tekst 17 głosów 65%