› dzieci i rodzina
13:42 / 27.06.2012

Szkółka Socatots zaprasza maluchy do przygody z piłką!

Szkółka Socatots zaprasza maluchy do przygody z piłką!

fot. www.socatots.pl

EURO 2012  jest nie tylko dobrą okazją do tego, by więcej oglądać meczy, ale i idealnym sposobem na to, by zarazić  najmłodszych bakcylem do piłki nożnej. Nie każdy o tym, wie, ale od września ubiegłego roku na terenie Elbląga działa piłkarska szkółka Socatots. To nazwa pod którą kryje się zabawa, nauka i rozwój. Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej cieszą się w naszym mieście i ponad trzydziestu innych miastach w Polsce wielkim powodzeniem, a brać w nich udział może każdy maluch w wieku od 6 miesiąca do 5 lat , również ten u którego stwierdzono niepełnosprawność. Po wakacjach ruszy kolejny nabór do grup małych piłkarzy.

Każdy rodzic pragnie, by jego pociecha rozwijała się harmonijnie i w pełni wykorzystywała swoje możliwości. Można się do tego przyczynić, stawiając na naukę przez zabawę, która jednocześnie nie będzie nudna, a dodatkowo wzmocni więź między dzieckiem a rodzicem – przekonuje Przemysław Brozdowski, trener i manager w elbląskim oddziale Socatots. 
 
Choć elbląski oddział Socatots działa zaledwie odł roku, to już ma liczne grono swoich małych fanów i ich rodziców. Obecnie na zajęcia piłkarskie uczęszcza 40 osób. Swoją popularność zawdzięczają specjalnie dobranym do wieku ćwiczeniom, które maluchy wykonują wspólnie z rodzicami pod okiem wykwalifikowanego trenera. 
- To właśnie aktywny udział rodziców w zajęciach ośmiela i zachęca maluchy do wykonywania ćwiczeń. Dla dzieci to doskonała zabawa w gronie rówieśników, a dzięki obecności rodziców mogą czuć się bezpiecznie – dodaje manager elbląskiego Socatots. W trakcie zajęć maluchy oswajają się z piłką, obserwują też zachowania innych dzieci. W ten sposób dbamy zarówno o ich rozwój fizyczny, jak i społeczny – podkreśla.
- Socatots to nie przechowalnia dzieci - podkreśla właściciel i manager elbląskiej szkółki piłkarskiej. W dobie cyfryzacji i ogólnodostępnej rozrywki w postaci gier komputerowych, zajęcia te są świetną odskocznią od zabaw w domu i na podwórku. 
 
Nauka i zabawa za pomocą piłki
Formuła polega na wykonywaniu przez maluchy i ich rodziców gier i ćwiczeń rozwijających motorykę, równowagę, jak również wspomagających wszystkie aspekty fizycznego, umysłowego i społecznego dziecka. Wszystko to dzieje się pod czujnym okiem wyszkolonych  trenerów. Przez udział w takich zajęciach maluchy nabywają pewności siebie, a ich kontakt z rówieśnikami jest lepszy. 
 – Każdego tygodnia obserwujemy jak dzieci rozwijają się, zmieniają, nabywają nowych umiejętności, stają się bardziej społeczne – mówi Przemysław Brozdowski. A uśmiech rodziców i zadowolenie ze spędzonego czasu ze swoim dzieckiem to dla nas najlepsza motywacja na przyszłość – dodaje.
 
Socatots jest dla każdego
Elbląski oddział Socatots jest otwarty również na dzieci z różnymi dysfunkcjami, zarówno ruchowymi w stopniu lekkim i umiarkowanym, jak i na dzieci niedowidzących lub niesłyszących. – Nie widzimy żadnych przeszkód, żeby z naszych zajęć korzystały również maluchy borykające się z różnego rodzaju niepełnosprawnością – zapewnia Przemysław Brozdowski. Z pewnością proponowane przez nas ćwiczenia ogólnorozwojowe nie zaszkodzą, wręcz mogą być traktowane przez rodziców jako dodatkowa forma rehabilitacji i integracji – przekonuje manager elbląskiego Socatots. 
W mijającym roku szkolnym utworzonych było pięć grup wiekowych: Od 6 miesiąca do 1 roku, od 1 roku do 2 roku życia, od 2 do 3 lat, od 3 do 4 lat i od 4 do 5 lat. Każda z nich składała się maksymalnie z 12 osób. Ze względu na aktywny udział rodziców, zajęcia odbywały się głównie w godzinach popołudniowych i tak też będzie po wakacjach. Maluchy ćwiczą raz w tygodniu i w zależności od grupy wiekowej zajęcia trwają 40 minut w grupach do 2. roku życia, 45 min. dla dzieci do 4 lat i godzinę dla pięcio- i sześciolatków. 
 
Zajęcia Socatots są doskonale znane na całym świecie, gdzie w ponad 800 ośrodkach  systematycznie trenuje ponad 2 miliony dzieci i rodziców z 60 krajów. W Polsce od 2009 roku działa już ponad 60 takich ośrodków, a w zajęciach uczestniczy blisko 2 tysiące dzieci. W Wielkiej Brytanii każdy ośmio- i dziewięciolatek w dziecięcej drużynie londyńskiej Chelsea ma za sobą naukę w szkółce Socatots.
 
Jeśli więc Twoje dziecko jest pełne energii i chcesz tą energię pozytywnie ukierunkować.
Zależy Ci na tym, by Twoje dziecko rozwijało się społecznie i od najwcześniejszych lat potrafiło nawiązywać kontakty i pracować w grupie. Chcesz obserwować na własne oczy prawidłowy rozwój swojego maluszka i jednocześnie w nim uczestniczyć … to program Socatots jest właśnie dla Ciebie!
 
Koszt miesięczny to 129 złotych + pakiet startowy 99 złotych, na który składa się: strój (koszulka, spodenki, getry), 3 książeczki umiejętności rozwoju dziecka, poradnik dla rodzica, miarka wzrostu i plecak.
 
Pierwsze zajęcia pokazowe są bezpłatne. Dla  zdecydowanych osób przewidziane są rabaty! Zajęcia niewykorzystane np. z powodu choroby dziecka, nie przepadają.
Zapisy do poszczególnych grup dokonuje Przemysław Brozdowski, manager elbląskiego oddziału Socatots. tel. kom: 602 375 886 lub e-mail: elblag@socatots.pl 
 
4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 1