› bieżące
10:47 / 30.01.2013

Szkolne BIP-y do poprawki. W Elblągu powstanie nowy serwis dla wszystkich szkół

Szkolne BIP-y do poprawki. W Elblągu powstanie nowy serwis dla wszystkich szkół

fot. UM Elbląg

Miasto uporządkuje i ujednolici system prowadzenia Biuletynów Informacji Publicznej we wszystkich elbląskich szkołach i placówkach oświatowych. Do tej pory każda szkoła na własną rękę prowadziła swój BIP. Teraz to się zmieni. Powstać ma jedno oprogramowanie do obsługi serwisu, z którego korzystać będzie 66 jednostek podległych Departamentowi Edukacji Urzędu Miejskiego.

Co da to rozwiązanie? Przede wszystkim usprawnienie funkcjonowania szkolnych Biuletynów. Obecnie prowadzone przez elbląskie placówki BIP-y, są rzadko uzupełniane lub zawierają nieaktualne informacje i dane. Szkoły korzystają także z różnorodnego oprogramowania znajdującego się na wielu serwerach.

Departament Edukacji Urzędu Miejskiego zamierza wprowadzić jeden spójny serwis zbiorczy dla wszystkich 66 jednostek podległych Miastu, do których należą: szkoły ponadgimnazjalne, gimnazja, szkoły podstawowe, przedszkola i placówki oświatowe. Elbląski magistrat ogłosił właśnie przetarg na dostawę i hosting serwisu BIP.

Serwis będzie umożliwiał wprowadzenie oraz publikację informacji i będzie podzielony na dwie części: część dostępną dla wszystkich internautów odwiedzających stronę BIP, gdzie umieszczone będą informacje wprowadzone przez opiekuna Biuletynu oraz część administracyjną, do której dostęp on-line będzie miała tylko osoba lub osoby uprawnione do dokonywania zmian w treści Biuletynu.

Oprogramowanie zostanie napisane w języku PHP oraz stworzone na systemie operacyjnym Debian GNU/Linux, serwerze www Apache i systemie relacyjnych baz danych PostgreSQL/mySQL.

Zamówienie obejmuje także stworzenie i utrzymanie (administrowanie) do końca 2013 r. wirtualnego serwera WWW oraz wirtualnego serwera pocztowego w poddomenie o nazwie: jednostki.um-elblag.samorzady.pl

Zainteresowane firmy mogą składać do ratusza swoje oferty, najdalej do 12 lutego. Serwis ma być dostarczony w ciągu 5 dni od podpisania umowy z wykonawcą.

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%