› bieżące
14:49 / 02.12.2013

Szlachetna Paczka czeka na spakowanie

Szlachetna Paczka czeka na spakowanie

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom, które z niezawinionych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Projekt łączy bogatych z biednymi – darczyńców z rodzinami w potrzebie. Elbląscy koordynatorzy akcji zachęcają do wzięcia w niej udziału.

Wolontariusze Paczki poznają rodziny w ich domach, diagnozują sytuację (czy rodzina nie utrzymuje się z pomocy, nie ma problemowych uzależnień, czy osoby bezrobotne są chętna do podjęcia pracy). W Szlachetnej Paczce nasi wolontariusze ręczą, że włączone rodziny zasługują na pomoc. W Elblągu poznaliśmy historie 80 rodzin, które potrzebują wsparcia, by zacząć odmieniać swoje życie na lepsze. Chcemy inspirować ludzi do walki z biedą i trudnościami, dawać impuls do zmian.

Wolontariuszka Agata odkryła, że w domu Pani Zofii jest tylko jeden głęboki talerz, dlatego rodzina nie może zjeść obiadu razem. Paweł odnalazł pana Kazimierza, choć jego sąsiedzi myśleli, że w rozpadającym się domu z wybitą szybą nikt nie mieszka. Nasz Tomek poznał ojca, który chciałby postawić ściankę działową w jednopokojowym mieszkaniu, żeby jego dzieci nie widziały jak cierpi.

Zachęcamy Państwa do zostania Darczyńcą, którzy wybierają rodziny z bazy rodzin na szlachetnapaczka.pl. Są tam opisy i potrzeby m.in. elbląskich rodzin. W ubiegłym roku pomogliśmy ponad 13 tys. rodzin w całej Polsce.

Paczkę tworzymy w oparciu o trzy najważniejsze potrzeby rodziny - zwykle jest to żywność, odzież i chemia gospodarcza. W Szlachetnej Paczce angażują się całe szkoły, firmy czy urzędy, grupy znajomych i rodziny, osoby indywidualne, wspólnoty i stowarzyszenia. Takie osobistości jak Jerzy Dudek, para prezydencka, piłkarze Realu Madryt, mają już „swoje” rodziny.

Paczki najlepiej robi się z gronem znajomych – inicjatywa integruje nas w słusznej sprawie, radość z pomagania jest większa, a paczka pełniejsza. Gotowe paczki dostarczamy do właściwych magazynów do 7-8.12.2013, skąd trafiają prosto do rodzin.

Zachęcamy do poznania szczegółów projektu na www.szlachetnapaczka.pl, gdzie również wybieramy rodzinę.

Artur Szyszka, Lider Rejonu Elbląg Wschód

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%