› bieżące
09:34 / 12.04.2013

Szóstoklasiści wezmą udział w konkursie English Quest

Szóstoklasiści wezmą udział w konkursie English Quest

fot. źródło: abckidstv.com

13 kwietnia w elbląskim Gimnazjum nr 10 przy ul. Wyżynnej odbędzie się 1. edycja gminnego konkursu z języka angielskiego pt. English Quest, kierowanego do klas VI szkół podstawowych. W konkursie wezmą udział uczniowie z 10 szkół z gminy Elbląg.

Każdą z uczestniczących szkół reprezentować będzie drużyna, składająca się z trzech uczniów. Zawodnicy zmierzą się ze sobą w 10 konkurencjach sprawdzających znajomość języka angielskiego na poziomie klasy VI szkoły podstawowej. Część zadań uczestnicy będą wykonywać na komputerach, co zdecydowanie jest nowością w tego rodzaju konkursach.

Zawodnicy będą zmagać się z zadaniami tradycyjnymi, takimi jak np. rozumienie tekstu czytanego, ale przede wszystkim będą rywalizować w konkurencjach nietypowych, niespotykanych na lekcjach języka angielskiego, wymagających sprytu, refleksu, dobrej pamięci. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody, a na wszystkich pozostałych uczestników nagrody pocieszenia.

Organizatorami konkursu są nauczycielki języka angielskiego: Małgorzata Ściślak i Anna Mackiewicz.Konkurs został objęty honorowym patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz opieką metodyczną jednej z elbląskich szkół językowych.

Katarzyna Andrearczyk, rzecznik ZS nr 2

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%