› bieżące
23:06 / 08.01.2014

Szpital Miejski w 22 Finale WOŚP

Szpital Miejski w 22 Finale WOŚP

fot. elblag.net

W najbliższą niedzielę, tj. 12 stycznia odbędzie się 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do którego przyłączy się również Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu. Podobnie jak rok temu, swoje stoisko otworzymy w markecie Kaufland przy ul. Teatralnej, vis a vis kas, w godzinach od 10.00 do 16.30. Fundację Jurka Owsiaka wspierać będziemy m.in. świadcząc usługi pielęgniarskie w zakresie bezpłatnego mierzenia ciśnienia tętniczego oraz badania poziomu cukru, a także edukacji zdrowotnej.

Ubiegłoroczna akcja została bardzo pozytywnie odebrana przez mieszkańców naszego miasta. Z oferowanych usług skorzystało ponad 300 osób, zarówno dorosłych, jak i dzieci, a zebrane w ten sposób środki przekazaliśmy na konto Fundacji.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Oba zagadnienia są nam bardzo bliskie, ponieważ Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu posiada w swoich strukturach Pododdział Noworodkowy oraz jedyny w okolicy Zakład Opiekuńczo – Leczniczy obejmujący swym zakresem leczenie, pielęgnację i rehabilitację najstarszych pacjentów.

Serdecznie zapraszamy!

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%