› bieżące
10:47 / 07.04.2021

Szpital w Elblągu wysoko w światowym rankingu

Szpital w Elblągu wysoko w światowym rankingu

fot. elblag.net/archiwum

W rankingu World’s Best Hospitals 2021 organizowanym przez amerykański magazyn Newsweek i firmę Statista Inc, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu uplasował się na 22. miejscu najlepszych szpitali w Polsce oraz zajął najwyższe miejsce w województwie warmińsko-mazurskim w 2021 r.

World’s Best Hospitals to już trzecia edycja światowego rankingu najlepszych szpitali, która wyłania i wyróżnia najlepsze szpitale na całym Świecie. Newsweek i Statista przy opracowywaniu rankingu wykorzystali dane z trzech źródeł.

Rekomendacje z branży medycznej: międzynarodowa ankieta internetowa, w której wzięło udział ponad 70 000 lekarzy, kierowników szpitali i pracowników służby zdrowia.

Doświadczenia pacjentów: ankiety mierzące satysfakcję pacjentów. Medyczne wskaźniki efektywności: bezpieczeństwo pacjenta, środki higieny i jakość leczenia.

W rankingu World’s Best Hospitals 2021 znalazły się najlepsze instytucje medyczne z 25 krajów, został on opublikowany na stronie internetowej amerykańskiego wydania magazynu Newsweek.

Lista wszystkich wyróżnionych polskich szpitali: https://www.newsweek.com/best-hospitals-2021/poland

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%