› bieżące
16:01 / 15.11.2012

Szpital wojewódzki zakupi nowy ambulans

Szpital wojewódzki zakupi nowy ambulans

fot. elblag.net

Ratownicy medyczni z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu otrzymają nowy ambulans drogowy. Na razie nie jest znana ani jego marka ani cena. Karetka ma się pojawić w Elblągu do połowy grudnia.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu ogłosił w tym tygodniu przetarg na dostawę fabrycznie nowego ambulansu drogowego typu B, zgodnego z normą PN-EN 1789:2008. Pojazd z nadwoziem typu „furgon” w kolorze białym, zostanie przekazany do Działu Ratownictwa Medycznego szpitala wojewódzkiego.

Samochód o całkowitej masie dopuszczalnej do 3,2 ton, będzie przystosowany do przewozu min. 5 osób (z kierowcą) w pozycji siedzącej oraz jednej osoby w pozycji leżącej na noszach.

Zostanie on wyposażony m.in. w turbodoładowany silnik z zapłonem samoczynnym o mocy minimum 140 KM, manualną, zsynchronizowaną, sześciobiegową skrzynię biegów, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, system zapobiegający poślizgowi kół osi napędzanej przy ruszaniu oraz system wspomagania ruszania pod górę.

Ambulans posiadać będzie ponadto sygnalizację świetlno – dźwiękową i oznakowanie, niezbędne wyposażenie przedziału medycznego i wyposażenie medyczne, w tym m.in. przenośny fotel kardiologiczny z możliwością transportu chorego w ambulansie w pozycji siedzącej.

Zainteresowane dostawą ambulansu firmy, mają czas na złożenie swoich ofert do 21 listopada. Pojazd ma zostać przekazany zamawiającemu do 16 grudnia.

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%