› dzieci i rodzina
15:33 / 15.09.2015

Szpitalne archiwum – w poniedziałki dłużej

Szpitalne archiwum – w poniedziałki dłużej

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu wydłużył od września godziny pracy Archiwum Zakładowego. Szybszy i łatwiejszy, niż do tej pory, jest także dostęp do dokumentacji medycznej. Korzystne dla pacjentów zmiany udało się wprowadzić dzięki projektowi pn. „I etap ogólnopolskiej digitalizacji – wprowadzenie e-usługi poprzez zakup sprzętu i ucyfrowienie dokumentacji medycznej pacjenta w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu”

- Do niedawna szpitalne archiwum udostępniało dokumentację medyczną wyłącznie w formie papierowej – wyjaśnia Marzena Kapusta, kierownik szpitalnego archiwum. - Od września, prócz wersji tradycyjnej, pacjenci lub osoby przez nich upoważnione mogą uzyskać tę dokumentację także na elektronicznym nośniku danych, by następnie odtwarzać ją na domowym komputerze czy drukować we własnym zakresie, nie ponosząc dodatkowych kosztów - podkreśla Marzena Kapusta. – W uzasadnionych przypadkach możliwe jest także wypożyczenie pacjentowi oryginału dokumentacji medycznej, jednak ze ścisłym zastrzeżeniem terminu jej zwrotu – dodaje kierowniczka archiwum.

Efektem projektu jest także uruchomienie w szpitalnym archiwum dwóch stanowisk komputerowych, przy których pacjenci, z pomocą pracowników archiwum, mogą bezpłatnie przeglądać swoje historie choroby. Usługa umożliwia zapoznanie się z całością lub tylko z wybranym fragmentem dokumentacji a także zamówienie na miejscu wydruku wskazanych stron. – Wszystkie innowacje, które wprowadziliśmy w szpitalnym archiwum, są korzystne dla naszych pacjentów. Cieszymy się, że dzięki projektowi mogliśmy się po prostu bardziej otworzyć na ich potrzeby – podkreśla kierowniczka archiwum.

Archiwum Szpitalne mieści się w budynku głównym WSZ, na niskim parterze. Czynne jest od wtorku do piątku w godz. 7.25 – 15.00, w poniedziałki dłużej – do godz. 16.30.

Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

 

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%