› bieżące
08:05 / 14.07.2013

Sztormowe regaty Trzech Marszałków zakończone

Sztormowe regaty Trzech Marszałków zakończone

fot. Marcin Pszczółkowski

Prawie 30 jednostek zmagało się ze sztormem na Zalewie Wiślanym, w ramach Regat Trzech Marszałków. Nie wszystkie jachty bezpiecznie dotarły do rosyjskiego portu w Bałtijsku. Niektórzy żeglarze musieli się wycofać ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Wczoraj, na terenie Jachtklubu Elbląskiego nastąpiło oficjalne zamknięcie żeglarskich zmagań.

13 lipca wszystkie jednostki pływające, zmagające się od dwóch dni z niedogodnościami pogody na Zalewie Wiślanym w czasie trwających IV Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków czekał finał kończący całą rywalizację. W regatach wzięli udział żeglarze z naszego regionu oraz z Federacji Rosyjskiej. Impreza w Elbląskim Jachtklubie rozpoczęła koncertem zespołu, który bawił wszystkich wspaniałą muzyką szantową. Następnie zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali pamiątkowe puchary.

Jednym z uczestników regat był Jerzy Wcisła, dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz wielki miłośnik turystyki wodnej i jej propagator.

– W regatach biorę udział po raz czwarty. Te były wyjątkowe przez niesprzyjającą pogodę. Zmagaliśmy się ze sztormem płynąc do Bałtijska. Kilka ekip nie wytrzymało i musiało się wycofać. Jeden jacht złamał maszt. Kolejny osiadł na mieliźnie. To na pewno dla mnie nowe doświadczenie – mówił Jerzy Wcisła. – Jestem zadowolony, ponieważ wygraliśmy jedną grupę, płynąc jachtem Strefa Ciszy 2.

W ramach tegorocznych Regat o Puchar Trzech Marszałków, żeglarze walczyli także o Puchar Żeglarskiego Szlaku Wodnego im. Króla Stefana Batorego.

Wyniki 4. Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków:

Puchar Żeglarskiego Szlaku Wodnego im. Króla Stefana Batorego:

Grupa pierwsza:

1. s/y Gloria
2. s/y Raptor 27-6 3.
s/y Slocum

Grupa druga:

1.s/y Berbeć 2
2. s/y Vera
3. s/y Sofia

Grupa trzecia:

1. s/y Strefa Ciszy 2
2. s/y Vega 3. s/y Papago

Puchar Trzech Marszałków:

Grupa pierwsza:

1. s/y Afrodite
2. s/y Baltica
3. s/y Gloria

Grupa druga:

1. s/y Litwinka
2. s/y Vera
3. s/y Fortuna 2

Grupa trzecia:

1. s/y Vega
2. s/y Facil
3. s/y Strefa Ciszy 2

Puchar Prezydenta Elbląga:

1. s/y Vega
2. s/y Afrodite 

3. s/y Facil

 

4
1
oceń tekst 5 głosów 80%

Zdjęcia ilość zdjęć 32