› bieżące
12:11 / 10.10.2012

Szukają firm zainteresowanych wejściem na rynek skandynawski

Szukają firm zainteresowanych wejściem na rynek skandynawski

fot. elblag.net

Elbląski Park Technologiczny przy współpracy z działająca w branży przemysłu morskiego firmą Acoustics, poszukuje firm zainteresowanych dostarczaniem produktów i świadczeniem usług dla krajów skandynawskich. Obaj partnerzy planują w przyszłym roku organizację delegacji firm z regionu, która weźmie udział w targach lub misji gospodarczej w Norwegii.
 
Daniel Dłuszczakowski, Dyrektor Generalny firmy Acoustics w Polsce, która od marca br. jest częścią Elbląskiego Parku Technologicznego podkreśla, że szereg firm w Skandynawii poszukuje solidnych partnerów w Polsce, którzy będą w stanie dostarczać wysokiej jakości produkty i usługi m.in dla morskiego przemysłu wydobywczego. Zwracając się do przedstawicieli władz regionu i PAIIZ, Daniel Dłuszczakowski podkreślił, że Norwegia, Szwecja czy Finlandia to kraje z dużym potencjałem rozwojowym. Ich silne gospodarki i własne źródła energii powodują, że są bardziej odporne na dekoniunkturę, którą obserwujemy w strefie Euro. - Powinniśmy wykorzystać bliskość położenia naszego regionu, a szczególnie Elbląga i zaprezentować swoja ofertę na wybranych targach np. w Norwegii – apeluje Dłuszczakowski.

Prezentacja firmy Acoustics spotkała się z dużym zainteresowaniem reprezentantów samorządu województwa oraz samorządów lokalnych. Przedstawiciele regionalnego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera zadeklarowali pomoc w promocji firm z regionu, które będą zainteresowane wejściem na rynki norweski, szwedzki, duński czy fiński.

Zainteresowani udziałem w tym projekcie mogą kontaktować się z Dyrekcją Elbląskiego Parku Technologicznego. Tel. 55 239-34-67, mail: dyrektor@ept.umelblag.pl

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%