› inwestycje miejskie
08:57 / 14.09.2015

Szukają najlepiej oświetlonych miast i budynków

Szukają najlepiej oświetlonych miast i budynków

fot. Mateusz Milanowski

Każdego roku organizowany jest konkurs, który ma wyłonić najlepsze, najciekawsze oświetlenie drogowe, iluminację świąteczną, podświetlenie fontanny, stylizowane latarnie czy też oświetlenie budynków. Elbląg do tej pory nie pojawił się w gronie laureatów. Czy tym razem ma szansę?

Głównym celem konkursu jest promowanie inwestycji zwiększających bezpieczeństwo publiczne i bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz mających wpływ na zwiększenie atrakcyjności i podkreślenie walorów miast i gmin lub poszczególnych obiektów architektonicznych. Komisja ocenia zgłoszenia również pod kątem zastosowania nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz osiągniętych oszczędności zużycia energii elektrycznej.

W tym roku do konkursu "Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2015" kwalifikowane są inwestycje oświetleniowe, które zostały wykonane nie wcześniej niż w dwa lata temu. Wnioski mogą składać: urzędy miast, gmin, inwestorzy, deweloperzy, właściciele i zarządcy obiektów, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, firmy wykonawcze, biura projektowe, indywidualni projektanci, producenci sprzętu zastosowanego w danej inwestycji.

W poprzednim roku w kategorii urzędów miast i gmin wygrały Rzeszów, Łódź, Świdnica i Wejherowo. Komisja wybrała te miasta ze względu na ciekawe oświetlenia ciągów drogowych, świąteczne dekoracje świetlne oraz iluminacje fontann.

W tym roku zgłoszenia można wysyłać do 16 października, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 15 stycznia 2016 roku. Macie propozycje, co w Elblągu zasługiwałoby na zgłoszenie do konkursu?

4
2
oceń tekst 6 głosów 67%