› sport
09:50 / 31.08.2020

Szukasz adrenaliny? Wypróbuj skoki spadochronowe w tandemie

Szukasz adrenaliny? Wypróbuj skoki spadochronowe w tandemie

Lubisz nowe wyzwania? W takim przypadku zarezerwuj skok spadochronowy w tandemie i poczuj się jak prawdziwy skoczek!

Skakanie ze spadochronem to niesamowite doznania towarzyszące lotowi w przestworzach. Teraz nie trzeba zapisywać się na drogie szkolenie spadochronowe, by samemu doznać adrenaliny towarzyszącej skokom spadochronowym. Wystarczy wykupienie tandemu, czyli skoku spadochronowego w tandemie.

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie? Kto może wziąć udział w takiej podniebnej przygodzie? Ile kosztuje skok tandemowy?

Skok spadochronowy w tandemie, czyli rozrywka dla każdego

Wielu osobom skoki spadochronowe kojarzą się z koniecznością wzięcia udziału w szkoleniu spadochroniarskim. Rzeczywiście, do skakania samodzielnie takie szkolenie jest niezbędne. Jednak ze spadochronem wcale nie trzeba skakać w pojedynkę. Można to zrobić również w dwójkę, czyli w tandemie.

Tandemowe skoki spadochronowe to rodzaj skoków, które prowadzone są wraz z instruktorem spadochroniarstwa. Dzięki temu może wziąć w nich udział także osoba, która nie ma żadnego wcześniejszego doświadczenia ze spadochronami. Jak to możliwe? Podczas skoku spadochronowego stosuje się wtedy uprząż tandemową, która łączy ze sobą dwóch tych uczestników lotu.

Dodatkowo do tandemowych skoków spadochronowych stosuje się specjalne spadochrony projektowane z myślą o dwóch użytkownikach jednocześnie. Są one wyposażone w spadochrony zapasowe oraz automaty spadochronowe – to przekłada się na najwyższy poziom bezpieczeństwa takiej rozrywki.

Swobodne spadnie podczas skoku w tandemie

Skoki spadochronowe w tandemie odbywają się z lecącego samolotu na wysokości 3000 metrów albo 4000 metrów nad ziemią. Wysokość ma spore znaczenie, ponieważ warunkuje ona czas swobodnego spadania.

Swobodnym spadaniem podczas skoku spadochronowego określa się krótki czas, gdy skoczek czy skoczkowie lecą bez otwartej czasy spadochronowej. Jest to najbardziej emocjonujący moment, który jest także jedyny w swoim rodzaju i nie można go podrobić.

Przy skoku z wysokości 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów – około 60 sekund.

Skok spadochronowy – voucher upominkowy

Organizatorzy skoków spadochronowych mogą zaoferować swoje usługi także w formie voucherów upominkowych. Voucher może wtedy posłużyć jako niebanalny upominek na różne okazje, na przykład na urodziny, rocznicę, walentynki, na Dzień Ojca albo na wieczór kawalerski czy panieński.

Voucher upoważnia osobę, która go otrzymała, do samodzielnego wybrania terminu skoku. Można zrobić to bezpośrednio na stronie firmy organizującej skoki. Voucher zachowuje ważność przez rok.

Ile kosztują skoki tandemowe? Cennik skoków spadochronowych w tandemie

Za skoki spadochronowe w tandemie wcale nie trzeba płacić sporej sumy, dlatego to kapitalna propozycja dla każdego, kto chciałby spełnić swoje marzenie bez przepłacania – zapisywania się na szkolenie AFF. Rezerwację można wykonać bezpośrednio na stronie internetowej organizatora, na przykład Ośrodka „Skydive” pod adresem: skydive.pl.

Najmniej za skok spadochronowy w tandemie trzeba bezdnie zapłacić około 599 złotych. Tyle kosztuje skoczenie z wysokości 3000 metrów. Za 750 złotych można z kolei skoczyć z wysokości 4000 metrów.

W cenie soku spadochronowego znajdują się:

  • szkolenie przed skokiem
  • wypożyczenie gogli i kombinezonu
  • lot samolotem
  • skok tandemowy
  • certyfikat skoku tandemowego

Dodatkowo, w cenie około 300 złotych można dokupić także usługę filmowania i fotografowania skoku. Dość wysoka cena takiej usługi wynika z faktu, że za zebranie materiałów odpowiedzialny jest wtedy jeszcze jeden skoczek. Po skoku można otrzymać wtedy płytę CD ze zdjęciami (około 30 szt.) i filmem jakości HD ze swojego skoku.

Warto też zaznaczyć, że wielu organizatorów skoków tandemowych może zapewnić swoim klientom atrakcyjne obniżki, na przykład przy rezerwacji skoku a piątek, przy rezerwacji dla kliku osób jednocześnie.

Gdy zatem marzysz o tym, aby doświadczyć emocji towarzyszących skokom spadochronowym, wybierz tandem. To najlepszy wybór dla poszukiwaczy adrenaliny!

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%