› bieżące
15:34 / 15.05.2016

Szukasz idealnie matującego podkładu dla cery skłonnej do błyszczenia? Poznaj Infallible Matte od L’Oreal Paris!

Szukasz idealnie matującego podkładu dla cery skłonnej do błyszczenia? Poznaj Infallible Matte od L’Oreal Paris!

Błyszczenie, świecenie, skłonność do pojawiania się zanieczyszczeń to cechy charakterystyczne dla skóry tłustej lub mieszanej. Te typy cery dość trudno jest pielęgnować i utrzymać w ryzach. Podobnie jest w kwestii makijażu, a zwłaszcza doboru podkładu - nie każdy zapewnia skórze matowe wykończenie, ogranicza świecenie się, a przy tym nie obciąża skóry i nie zapycha porów. Marka L’Oreal Paris wychodząc na przeciw wymaganiom posiadaczkom skóry tłustej lub mieszanej, stworzyła fluid Infallible Matte, który idealnie spełnia potrzeby tych cer! Przekonaj się sama!

Specyfika skóry tłustej i mieszanej

Cera tłusta i mieszana, mimo, że są odmiennymi typami skóry, to mają ze sobą wiele wspólnego. Przede wszystkim każda z nich jest skłonna do przetłuszczania się, świecenia i błyszczenia, powstawania zanieczyszczeń, zaskórników, a nawet trądziku. Różnica tych nieczystości tkwi w ich rozmieszczeniu. Otóż skóra tłusta bardzo często na całej swojej powierzchni odzwierciedla te niedoskonałości, a mieszana - w strefie T (czoła, nos, broda), przy czym na policzkach jest albo sucha, albo normalna.

Makijaż cery tłustej i mieszanej

Wyżej wymienione cechy warunkują specyfikę makijażu, a dokładnie podkładu, bo to on ma kluczowa rolę w prezentowaniu się skóry. Powinien być lekki, aby nie obciążył skóry i nie zapchał porów, gdyż wówczas tylko nasilą się problematyczne dla niej objawy. Ważne jest również, aby skutecznie matowił, ale nie wysuszał przy tym cery i nie pozostawiał efektu maski, co nie wygląda estetycznie, a z drugiej strony także może nasilić świecenie i ilość zanieczyszczeń. Dzieje się tak dlatego, że wysuszona skóra zacznie produkować jeszcze większą ilość sebum, ponieważ gruczoły łojowe dostaną informację, że skóra jest sucha, a chcąc ją nawilżyć zwiększą produkcję łoju. Dodatkowo podkład powinien być niezwykle długotrwały, aby przez cały dzień skóra była matowa, gładka, ale jednocześnie poddana pielęgnacji.

Idealny podkład dla skóry skłonnej do pojawiania się zanieczyszczeń

Trudno jest znaleźć podkład idealny, posiadając skórę tłustą lub mieszaną. Czasami udaje się znaleźć fluid, który idealnie kryje i nie obciąża skóry, ale wówczas nie jest on długotrwały.  Z drugiej strony na rzecz lekkiej konsystencji nie jest na tyle kryjący, jak by się oczekiwało. Na szczęście marka L’Oreal Paris wyszła na przeciw wszystkim oczekiwaniom odnośnie fluidu dla skóry tłustej i mieszanej, tworząc Podkład Infallible Matte. Dlaczego jest taki wyjątkowy? Otóż zapewnia 24h trwałości; gwarantuje idealną matowość bez obciążenia skóry, która utrzymuje się do 24h oraz nie ma szans, że cera pod tym podkładem będzie się świeciła i błyszczała. Gwarancją jakości tego kosmetyku jest starannie opracowana formuła, lekka konsystencja oraz drogocenne składniki. Podkład zawiera perlit, który idealnie hamuje wydzielanie nadmiaru sebum; polimery, będące gwarancją matowego wykończenia skóry.

Inne podkłady L’Oreal Paris do cery tłustej i mieszanej

W ofercie marki L’Oreal Paris znajdziesz kilka innych podkładów, które podobnie jak Infallible Matte spełniają potrzeby skóry tłustej i mieszanej. Warto zwrócić uwagę na fluid również z serii Infallible - 24H, True Match czy też Revitalift przeznaczony dla skóry dojrzałej, która mimo dojrzałości nadal wykazuje wrażliwość na częste przetłuszczanie się. Kosmetykiem, godnym przetestowania jest baza pod podkład - Lumi Magique. Aplikując ją pod fluid zapewnisz makijażowi jeszcze większą długotrwałość oraz gładką powierzchnię skóry!

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%