› biznes
08:26 / 25.06.2024

Szukasz regałów do sklepu? Sprawdź, jaki wariant wybrać

Szukasz regałów do sklepu? Sprawdź, jaki wariant wybrać

Regały sklepowe można z powodzeniem wykorzystywać nie tylko w budynkach handlowych, ale także w mniejszych składach czy nawet w magazynach. Ich cechą charakterystyczną jest posiadanie uniwersalnej konfiguracji, dlatego z łatwością można manewrować ich długością, wysokością, a nawet głębokością. Za ich pomocą można bezpiecznie i estetycznie układać towar, co pozwala zwiększyć zainteresowanie potencjalnych klientów.

Jak zbudowane są regały sklepowe?

Producenci do produkcji regałów sklepowych wykorzystują najczęściej wysokiej jakości metale. Istotne jest, aby słupy stworzone były z profili perforowanych, co ma ogromne przełożenie na ich wytrzymałość mechaniczną. Z kolei półki dostosowywane są pod preferencję odbiorców. Mogą być wykonane z blachy pełnej lub drutu. Regały sklepowe często wyposażone są w ścianki, które występują w wersji pełnej, perforowanej czy drucianej. Z powodzeniem można manipulować tymi aspektami, aby stworzyć idealne regały, które będą w pełni wpisywały się pod oczekiwany efekt.

Jakie są rodzaje regałów sklepowych?

Bez względu na rodzaj, regał sklepowy musi zapewniać bezpieczne i estetyczne składowanie oferowanego towaru. Klient musi z łatwością orientować się w przedstawionym asortymencie. Obecnie, na rynku znajdują się różne rodzaje tych regałów, aby móc w pełni dostosować wybrany model do zaprojektowanej wystawy. Wśród najpopularniejszych regałów znajdują się:

  • Regał sklepowy przyścienny – model występujący w każdym sklepie. Przystosowany do szybkiej modyfikacji, aby móc go wykorzystywać w różnych konfiguracjach. W modelach z perforowanymi tyłami można zamontować wieszaki pod dane produkty.
  • Gondola – posiada bliźniacze zastosowanie jak regał przyścienny, jednak jest konstrukcją wolnostojącą, dlatego można ją ustawić nawet na samym środku sklepu bez obaw o zachwianie estetyki obiektu. Doskonale sprawdzają się gondole dwustronne, które pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie miejsca i ułatwiają dostęp do towarów.
  • Regał narożny – umożliwia wydłużenie regałów w miejscu, gdzie jest zakręt lub narożnik. Pozwalają na swobodne wydłużenie ekspozycji w trudnych miejscach. Jednocześnie mogą służyć jako sposób na zmianę sposobu kierunku ustawienia.
  • Regał szczytowy – jest odpowiedni do ergonomicznego i ładnego zakończenia ciągu. Równolegle chroni towar przed przypadkowym spadaniem po bokach regału. Stosowany jest jako regał wystawowy, aby przyciągnąć wzrok do promowanego towaru.
  • Regał siatkowy – posiada lekką i wytrzymałą konstrukcję. Dostosowany do montażu haczyków. Atutem jest wolniejsze kumulowanie się kurzu na powierzchni. Sprawdza się w sklepach spożywczych i sportowych.

Możliwości, jakie oferują nam producenci, są niemalże nieograniczone, dlatego z łatwością można tworzyć nawet fantazyjne ciągi towarów. Rekomendujemy wybór regałów wykonanych z wysokiej jakości stali, aby móc je użytkować przez maksymalnie długi czas.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%