Szybkie pożyczki niosą ze sobą ryzyko – jak go uniknąć?
Zadłużamy się coraz bardziej i oprócz banków częściej korzystamy z usług firm pozabankowych, które specjalizują się przede wszystkim w chwilówkach. To interesująca propozycja, gdy potrzeba szybkich pieniędzy, ale z drugiej strony pojawia się również ryzyko związane z niespłaceniem pożyczki i ogromne odsetki. O czym trzeba pamiętać przy zawieraniu umowy?
Jeżeli chcesz skorzystać z usług firmy pożyczkowej, w takim przypadku masz do dyspozycji bardzo wiele rożnych ofert. Zanim jednak wypiszesz wniosek, pamiętaj o tym, że nie każda z nich jest bezpiecznym rozwiązaniem. Ponadto musisz pamiętać o tym, że nie zawsze skorzystanie z pożyczki jest dobrym wyborem, zwłaszcza gdy ma się problemy z płynnością finansową.
Poszukaj godnej zaufania oferty
W znalezieniu odpowiedniej pożyczki pomogą ci różne porównywarki oraz fora internetowe poświęcone tematyce finansów i pożyczek. Możesz za ich pośrednictwem znaleźć najbardziej atrakcyjne oferty i dowiedzieć się, co sądzą o nich klienci. W ten sposób możesz uniknąć skorzystania z pożyczek, które nie są bezpieczne.
Przeczytaj regulamin i inne dokumenty
Regulamin, umowa pożyczki, tabela opłat – warto rzucić okiem na te dokumenty, ponieważ brak ich znajomości nie zwalnia od odpowiedzialności. Zwróć szczególną uwagę na dodatkowe opłaty, z którymi może być związana pożyczka. Gdy jednak wybierzesz zaufaną ofertę, ryzyko „kruczków” jest niskie.
Nie płać z góry
Pamiętaj o tym, żeby nie wpłacać żadnych pieniędzy po to, aby twój wniosek został rozpatrzony. Uważaj też na firmy wymagające wysyłania płatnych SMS w celu uzyskania informacji. Jeżeli interesuje cię bezpieczna pożyczka na sms, możesz zawrzeć ją w firmach pożyczkowych dopiero od drugiej umowy.
Dobrze przemyśl, czy potrzebujesz pieniędzy
Nowy telewizor, chociaż obecny działa dobrze, drogie buty albo wystawna rodzinna impreza – są takie sytuacje, gdy pieniądze nie są koniecznie potrzebne, a zawarcie umowy pożyczkowej mogłoby być w przenośni sznurem założonym sobie na szyję. Gdy masz trudności ze związaniem końca z końcem, zawsze dokładnie przelicz, czy wystarczy ci pieniędzy na spłatę zobowiązania.