› bieżące
16:12 / 09.07.2013

Szykuje się kolejny remont na elbląskich drogach

Szykuje się kolejny remont na elbląskich drogach

fot. Marcin Walędzik

Podczas zwołanej dzisiaj konferencji w Urzędzie Miasta, Marek Bojarski poinformował, że wiadukt na Trasie Unii Europejskiej (ten nad linią kolejową) wymaga remontu. W bardzo złym stanie są bowiem dwie pary podpór tego wiaduktu. W związku z tym w najbliższym czasie elblążanie mogą się spodziewać kolejnych utrudnień w poruszaniu po miejskich drogach.

Most zostanie zabezpieczony. Marek Bojarski wydał decyzję, że od jutra (10 lipca) będzie możliwy przejazd tylko dla pojazdów o maksymalnej masie 3,5 tony. Natomiast od najbliższego poniedziałku czyli 15 lipca wiadukt będzie całkowicie zamknięty. Powstałe w ten sposób problemy potrwają około dwóch tygodni. - Co roku sprawdzany jest ten wiadukt nad linią kolejową. W tym roku zaplanowany był przejazd ponadgabarytowy, jednak otrzymaliśmy od specjalisty opinię, że dwie pary podpór wiaduktu wyglądają bardzo źle. Podjąłem więc decyzję, że od jutra z wiaduktu mogą korzystać pojazdy do maksymalnie 3,5 tony, a od najbliższego poniedziałku most będzie nieprzejezdny w ogóle - podkreślił Bojarski.

W czasie kiedy wiadukt będzie zamknięty przejdzie on remont. Podpory będą zabezpieczone. W takim stanie będą musiały wytrzymać do wiosny przyszłego roku, kiedy to zaplanowany jest kolejny remont. Jakie są koszty remontu podpór? Remont jednej to koszt około 260 tysięcy zł. Takie koszty miasto poniesie już teraz, bo jedna z podpór wymaga remontu natychmiast. Naprawa drugiej ma być wykonana do listopada tego roku, najpóźniej wiosny 2014.

Podczas konferencji pojawiły się pytania czy nie można zrobić generalnego remontu wiaduktu już teraz. Jak powiedział Robert Rajkiewicz, dyrektor Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg „najpierw chcemy umożliwić mieszkańcom przejazd, a gdy zostaną wykonane inwestycje na drogach 503 i 504, wówczas nastąpi duży remont tego wiaduktu." Kiedy to więc może być? Rajkiewicz podkreśla, że „droga 504 będzie przejezdna do końca grudnia 2013 roku, a 503 do końca sierpnia przyszłego roku”.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Wiadukt się sypie. Będzie remont w 2014 r.

06.07.2013 komentarzy 20

Według naszych informacji, wiadukt na trasie Unii Europejskiej może zostać zamknięty. Powód? – Most się sypie – mówi nam nasz Czytelnik....