› bieżące
10:10 / 15.12.2012

Ta wystawa fotografii pokazuje, że pięćdziesiątka to atut

Ta wystawa fotografii pokazuje, że pięćdziesiątka to atut

fot. Konrad Kosacz

Mówi się, że mamy tyle lat, na ile się czujemy. I coś w tym jest, bowiem w przypadku tych kobiet zegar zatrzymał się na... pięćdziesiątce. Reszta to właśnie ten "plus", czyli doświadczenie, mądrość, dojrzałość, ale i nieposkromiona energia i chęć czerpania z życia, ile się da. Pomysłów na siebie i pasji mogą im pozazdrościć młodsi.Także klasy i obycia. To wszystko chciano uchwycić na zdjęciach, do których zaproszono 50 elblążanek 50 +, z okazji jubileuszu Galerii El. Wernisaż wystawy "Galeria El jest kobietą 50+" odbył się wczoraj 14 grudnia w Krużganku Galerii. Mimo mrozu, gości nie brakowało. Wraz z paniami, przyszły ich rodziny, przyjaciele i znajomi.

-Nie spodziewałyśmy się, że nasz pomysł spotka się z tak ogromną przychylnością elblążanek. I największą nagrodą jest chyba to, że spotkałyśmy 50 wspaniałych kobiet, od których możemy uczyć się tego, jak można żyć, jak można spełniać w kwiecie wieku - mówiła podczas otwarcia wernisażu Beata Branicka, współautorka i współorganizatorka wystawy i projektu "Galeria El jest kobietą 50+".

Patronatem honorowym to wydarzenie objęła wiceprezydent Elbląga, Grażyna Kluge, której fotografia również znalazła się na wystawie. - To było ciekawe przeżycie, ale i dobra zabawa, móc uczestniczyć w tej inicjatywie. Były to przemiłe spotkania - powiedziała otwierając wystawę Grażyna Kluge. Proszę zauważyć, jak wspaniale zmienia się Galeria. Tętni życiem, jest pełna energii. My kobiety 50+ bardzo chętnie utożsamiamy się z tym miejscem. Mnie osobiście cieszy to, że z czegoś tak codziennego, wydawałoby się zwyczajnego, powstało coś tak fantastycznego i pięknego. Dowodem tego są nasze zdjęcia - podkreślała wiceprezydent. Wszystkim Paniom, które wzięły udział w tym projekcie, gratuluję i jestem zaszczycona tym, że mogę tu być razem z Wami - mówiła Grażyna Kluge.

A co o zdjęciach mówiły ich bohaterki?
-Jesteśmy zachwycone. Nie spodziewałyśmy się, że wyjdzie coś tak niebywałego. - Koniecznie muszę mieć to zdjęcie z uczniami u siebie w klasie - śmiała się Pani Ewa Cichońska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 25 i uczestnika projektu Galerii El. Jest niesamowite. Myślę, że moim wychowankom też się spodoba.

Wykonane zdjęcia autorstwa Miłosza Kulawiaka i Konrada Kosacza uchwyciły nie tylko kobiece piękno, ale coś znacznie więcej. Ich życie, energię, pasje i środowisko, w którym czują się najlepiej. Oto właśnie nam chodziło - skomentował Konrad Kosacz, jeden z fotografów.

Kobietom 50+, obecnym w Krużganku Galerii El, towarzyszyły rodziny i znajomi. Oni również nie szczędzili pozytywnych słów na temat wystawy. To znak, że pomysł pokazania Pań w kwiecie wieku, w dodatku wyjątkowych, sprawił, że 50. urodziny Galerii El, były huczne, a przy tym niesztampowe.
 
Zarówno Paniom, jak i Galerii życzymy jeszcze wielu wspaniałych, długich lat drugiej młodości.
 
Wystawę w Krużganku Galerii EL będzie można oglądać do końca roku.
 
Organizatorem projektu Galeria El jest kobietą 50+ jest Centrum Sztuki Galeria El.
 
Partnerem medialnym i współorganizatorem projektu jest multiplatforma internetowa www.elblag.net
 
Sponsorzy: Drukarnia Elgraf, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, P.H.U. AKSEL, Catering Nowa Holandia, EL Młyn, Firma Bannach.

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 13