› zapowiedzi
09:44 / 04.08.2016

Tacy jak my w Kinie Światowid

Tacy jak my w Kinie Światowid

Jest w sierpniu taki szczególny moment, kiedy duże europejskie miasto zamiera. Tylko na minutę i tylko w hołdzie tym, którzy oddali życie by go bronić. Tylko przez tydzień na ekranach Kina Światowid będzie można zobaczyć dokument, który powstał przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Znani  artyści opowiedzą o odczuciach oraz refleksjach na temat Powstania. „Tacy jak my" w Kinie Światowid od 5 do 11 sierpnia.

 „Pamiętamy" to nie tylko slogan.

„Tacy jak My" to film odbiegający od dotychczasowych produkcji dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim. To próba zobrazowania wpływu, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych Warszawiaków, ale przede wszystkimi na popkulturowych artystów, którzy odwołują się w swojej twórczości do motywów Powstania Warszawskiego. W filmie zobaczymy popularnych muzyków sceny rockowej, reggae oraz hiphopowej m.in. takich jak Kazik Staszewski, Lao Che, Darek Malejonek, Marika, czy zespół Hemp Gru. Materiały dodatkowo uzupełnia część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego.

„Tacy jak My" opowiada o potrzebie kulturowej tożsamości, o tęsknocie za bezpowrotnie utraconą ciągłością kulturową i historyczną. Bez nadęcia i patosu przedstawia historię Powstańców z perspektywy młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie są bierni wobec otaczającej ich rzeczywistości. Artyści żyjący w Warszawie czują potrzebę duchowego katharsis i rozliczenia się z historią warszawskich ulic i kamienic, o której codziennie przypominają im pomniki i tablice upamiętniające śmierć ofiar.

scenariusz i reżyseria:  Piotr Mularuk; Maria Siniarsk
czas trwania: 49 minut
produkcja: Polska
gatunek: film dokumentalny
ograniczenia wiekowe: 15+
opis i materiały graficzne: dystrybutor filmu

Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki).  Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.

 
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%