11:33 / 02.08.2019

Tak niewiele zabrakło, aby weszli do finału... Przemysław Rojek i Wojciech Pilarz na mistrzostwach świata

W miejscowości Pitești w środkowo-południowej Rumunii odbywają się Mistrzostwa Świata U23 i Juniorów w Kajakarstwie. Polskę reprezentuje elblążanin Przemysław Rojek (Olimpia Elbląg), który dzisiaj (2 sierpnia) w kajakowej dwójce z Wojciechem Pilarzem (MKS Czechowice Dziedzice) wziął udział w wyścigu półfinałowym. Reprezentantom Polski niestety nie udało się zakwalifikować do finału A. Zabrakło im zaledwie około... pół sekundy (dokładnie: 0,59 s). O klasie naszych zawodników świadczy m.in. to, że wygrali finał B, który został rozegrany jeszcze tego samego dnia.

Okazało się, że wyścig półfinałowy, w którym wzięli udział Polacy był zdecydowanie najmocniejszy (najszybszy). W związku z tym, pomimo iż osiągnęli czwarty czas (czwarte miejsce) po podsumowaniu wszystkich biegów półfinałowych, nie weszli do finału A, w którym wystąpi... 9 zawodników.  Polacy zajęli ostatecznie trzecie miejsce z czasem 3:30.695. Wyprzedzili ich Hiszpanie Miguel Serrano i Adrian del Rio, którzy osiągnęli czas 3:30.105.

Tabela podsumowująca wszystkie wyścigi półfinałowe K2 1000m

Polacy, mimo czwartego wyniku, poza półfinałem, do którego weszło 9 zawodników. Szkoda...

Najmocniejszy pólfinał Mistrzostw Świata – czwarty czas, czwarte miejsce. Warunki atmosferyczne w innych półfinałach takie same. Zabrakło do finału bardzo malutko , a śmiem twierdzić, że do medalu.  Panowie Przemek Rojek Wojtek Pilarz wielkie gratulacje za wspaniałą walkę. Piękny bieg oraz ogromny potencjał na przyszły rok. Gratulacje! Trzymamy dalej kciuki

– powiedział po wyścigu trener elbląskich kajakarzy Wojciech Załuski.

Polacy weszli natomiast do finału B, który został rozegrany zaledwie 2 godziny później (o godz. 11:58 czasu polskiego). Zajęli w nim pierwsze miejsce.