› bieżące
06:43 / 16.06.2014

Taka woda to tylko w Markusach? Zobaczcie, co tam cieknie z kranu

Taka woda to tylko w Markusach? Zobaczcie, co tam cieknie z kranu

fot. nadesłane

Powinna być czysta, zdrowa i wspaniale gasić pragnienie. Bez niej ciężko nam przeżyć nawet jeden dzień. Mowa o wodzie. A konkretnie o tej, jaka płynie w kranach domów w Markusach. Bowiem daleka jest od tej idealnej.

Mieszkanka Markus alarmuje nas, że w kranach od pewnego czasu cieknie coś, co ciężko nazwać wodą. Ma brudny kolor i śmierdzi, choć podobno Sanepid deklaruje, że ta woda…nadaje się do spożycia.

- Chciałabym zgłosić sprawę dosyć ważną, ponieważ od kilku miesięcy w naszej gminie Markusy z kranu leci strasznie brudna woda i śmierdząca. Mając małe dziecko nie jestem w stanie umyć je w takiej wodzie. Przy nalaniu do szklanki można pomylić tę wodę z herbatą, bo taki ma właśnie kolor. Sanepid niby sprawdza wodę i jest zdatna do picia ale strasznie śmierdzi i nie sposób jej się napić – pisze nasza czytelniczka. - Gmina umywa od tego ręce, a spółka wodociągowa twierdzi, że woda jest czysta...Bardzo proszę o interwencję w tej sprawie bo nikt nie chce nam pomóc. Naprawdę chyba jedynie bez wody człowiek nie może żyć. Ktoś może powiedzieć że 5l wody kosztuje około 2 zł, ale kupując kilka baniek dziennie i przeliczając to na miesiące wychodzi bardzo duża suma.

Wodę w Markusach dostarcza Gminny Zakład Komunalny. Będziemy w tej sprawie interweniowali.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 3