› moda i styl życia
13:28 / 17.09.2012

Taki mały, taki duży może tańczyć też

Taki mały, taki duży może tańczyć też

fot. StudioPM photografy

Rozpoczynając kolejny sezon taneczny, Centrum Tańca PROMYK zaprasza dużych i małych, wszystkich tych dla których taniec jest pasją, doskonałą formą zabawy, sposobem na realizację siebie a może... nawet szansą na świetną przygodę i sukces. Dla niezdecydowanych niech zachętą będzie to, że zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy i wielokrotni mistrzowie tańca.

- Najmłodszym, dzieciom w wieku 2,5 - 6 lat, proponujemy zajęcia z rytmiki. Dzięki różnorodnym zabawom tanecznym poznają one podstawowe kroki taneczne i zyskają większą koordynację ruchową, bawiąc się przy tym na parkiecie i rozwijając swoją radość tańca - zachęca Zyta Wrzos z Centrum Tańca "Promyk".
 
- Dla starszych dzieci i dla młodzieży prowadzone będą zajęcia z tańca ludowego, nowoczesnego, współczesnego, towarzyskiego. - Miłośników folkloru zapraszamy na zajęcia z tańca ludowego i proponujemy przynależności do Zespołu Pieśni i Tańca Młody Elbląg. Zespół nie tylko pielęgnuje kulturę regionalną i narodową, ale bierze udział w rywalizacji turniejowej oraz w pokazach uświetniających elbląskie imprezy - dodaje Zyta Wrzos.
 
Zwolenników współczesnych choreografii w rytmie najnowszych przebojów zapraszamy do udziału w zajęciach z tańca nowoczesnego i współczesnego, podczas których można odnaleźć swój własny styl i poczuć się jak gwiazda teledysku.    
 
Sympatyków tańców latynoamerykańskich oraz standardowych zachęcamy do udziału w zajęciach tańca towarzyskiego, które poprowadzą wielokrotni mistrzowie z Klubu Tańca Towarzyskiego JANTAR wraz z trenerem tancerzy i utytułowanej formacji€“ mistrzów Polski i mistrzów świata. Tutaj dzieci oprócz umiejętności tanecznych zdobędą jeszcze wiedzę o tym, jak kulturalnie zachować się w każdej sytuacji i jak współpracować z grupą bez konfliktów.
 
Nie tylko dzieci mogą uczyć się gorących latynoskich rytmów i klasycznego walca. Na zajęcia z tańca towarzyskiego zapraszamy także dorosłe pary. Kurs jest odpowiedzią na to jak zatańczyć z dowolną osobą do każdej muzyki i przy tym czuć się pewnie. Taniec towarzyski może także stać się ciekawym sposobem na wspólnie spędzony czas oraz rozbudzenie zmysłowości w partnerach. Zwłaszcza, jeżeli para zdecyduje się na zajęcia z tanga argentyńskiego, który jest tańcem miłości, czułości i namiętności.
 
- W swojej ofercie mamy też propozycje dla Pań, które lubią żywioł, zdecydowanie, energię i chcą czuć się seksownie - zachęca. Takie samopoczucie gwarantują zajęcia z lady latino i salsy. - Miłośniczki hiszpańskiej muzyki, czerwonego koloru, zapraszamy na zajęcia z flamenco. Taniec ten pozwoli każdej z uczestniczek odkryć siłę swojego temperamentu i poczuć się w pełni wyzwoloną. A Panie, które wolą łagodniejszą atmosferę i orientalne dźwięki mogą skorzystać z zajęć tańca brzucha. Taniec ten to świetny sposób na pozbycie się kompleksów ponieważ udowadnia, że aby być zmysłową, kuszącą i piękną nie trzeba mieć figury modelki - przekonuje.
 
Osoby preferujące intensywne zajęcia najlepiej taneczno -€“ gimnastyczne, mogą wziąć udział w zajęciach aerodance lub zumby. Dynamiczne treningi podczas aerodance pomogą spalić nadmierny tłuszczyk oraz poprawić kondycję, a zumba wyzwoli optymizm i świetne samopoczucie.
 
Spotkania organizacyjne odbędą się: 
 
19 września 2012 (środa), godz. 18:00 - Centrum Tańca „Promyk”, ul. Browarna 80:
 
- taniec ludowy dla dzieci i młodzieży - nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Elbląg” i „Ziemia Elbląska”
 
20 września 2012 (czwartek), sala sportowa CSE „Światowid”, pl. Jagiellończyka 1
 
godz.17:00 - rytmika, taniec nowoczesny, taniec współczesny
 
godz. 17:30 - taniec towarzyski dla dzieci i młodzieży
 
godz. 18:00 -€“ taniec towarzyski i inne formy taneczne dla dorosłych: zumba, aerodance, salsa, lady latino, taniec brzucha. Nowością w tym sezonie jest Tango Argentino.
 
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 55 611-01-30/40, 609 977 220, mailowo: promyk@swiatowid.elblag.pl, na stronach internetowych www.promyk.elblag.pl, www.jantar.elblag.pl oraz osobiście w Centrum Tańca „Promyk” przy ul. Browarnej 80.
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%