› bieżące
10:41 / 01.08.2012

Taksówkarze doradzali prezydentowi w sprawie elbląskich dróg

Taksówkarze doradzali prezydentowi w sprawie elbląskich dróg

fot. UM Elbląg

Dodatkowe miejsca postojowe dla samochodów przy przebudowywanych drogach 503 i 504, umożliwienie skrętu w lewo z ulicy Nitschmana i ulicy Giermków w ulicę Hetmańską, przebudowa skrzyżowań na ronda – to niektóre zaproponowane przez elbląskich taksówkarzy rozwiązania, które mogą ułatwić poruszanie się kierowcom po Elblągu.

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim doszło do spotkania władz miasta z przedstawicielami korporacji taksówkarskich. Taksówkarze z zadowoleniem przyjęli wprowadzone przez Miasto przełączanie sygnalizatorów na światło pulsujące, które obowiązuje poza godzinami szczytu – to rozwiązanie również poprawia płynność ruchu.

- Spotkaliśmy się i będziemy spotykać, aby rozmawiać o rozwiązaniach drogowych. Taksówkarze to ważna grupa kierowców, intensywnie użytkująca elbląskie drogi. To właśnie ta grupa jest doskonałym źródłem wiedzy na temat codziennej, miejskiej jazdy – podkreśla Adam Witek, Wiceprezydent Elbląga. - Taksówkarze mogą też szybko diagnozować problemy w ruchu i podpowiadać skuteczne rozwiązania. Miasto będzie na bieżąco analizować sygnały zgłaszane przez taksówkarzy, liczymy też na ich głos doradczy przy planach przebudowy dróg. Cieszę się, że propozycje rozwiązań pokrywają się również z drogowymi planami miasta.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%