› policja
03:49 / 07.06.2019

Także w Elblągu poszukują świadków zniszczenia krzyża w kwidzyńskiej katedrze

Także w Elblągu poszukują świadków zniszczenia krzyża w kwidzyńskiej katedrze

fot. Policja.gov.pl

Kwidzyńscy policjanci poszukują świadków zniszczenia krzyża w kwidzyńskiej katedrze, do którego doszło w piątek 3 maja 2019 roku.

W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie publiczne przedmiotu czci religijnej w postaci krzyża, które miało miejsce w piątek 3 maja br., zwracamy się z prośbą o zgłoszenie się bezpośrednich świadków tego zdarzenia, którzy w tym czasie zwiedzali katedrę. Postępowanie w tej sprawie prowadzi sierż. szt. Patryk Pesta z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie tel. 55 645-03-08. W tej sprawie można również skontaktować się z dyżurnym jednostki tel. 55 645-02-22.

We wtorek 7 maja kwidzyńscy funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od proboszcza kwidzyńskiej katedry dotyczące zniszczenia w dniu 3 maja br. krzyża, który znajdował się w kruchcie kościoła. Policjanci, którzy pracowali przy tej sprawie, ustalali szczegóły tego zdarzenia. Do sprawy został zabezpieczony monitoring, przesłuchano świadków i na podstawie rysopisu wytypowano podejrzanego w tej sprawie mężczyznę. Jest nim 44- letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego, został on zatrzymany i przesłuchany w związku z artykułem 196 Kodeksu Karnego, który dotyczy obrazy uczuć religijnych. Sprawca takiego czynu zagrożony jest karą 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Kwidzyn 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%