11:04 / 13.12.2013

Tam i z powrotem z Hobbitem – konkurs w Bibliotece Elbląskiej

Tam i z powrotem z Hobbitem – konkurs w Bibliotece Elbląskiej

fot. nadesłane

W środę 11 grudnia w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada, a właściwie w gościnnych murach Gimnazjum nr 1 odbyła się druga edycja Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy pt. „Tam i z powrotem z Hobbitem”. W Turnieju wzięły udział drużyny z Gimnazjum Nr 3, Gimnazjum Nr 4, Gimnazjum Nr 8, Gimnazjum z Zespołu Szkół Pijarskich.

W turniejowych szrankach o tytuł „Znawcy Hobbita” stanęli uczniowie czterech elbląskich gimnazjów (Gimnazjum Nr 3, Gimnazjum Nr 4, Gimnazjum Nr 8, Gimnazjum z Zespołu Szkół Pijarskich). Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ze znajomości „Hobbita” J.R.R. Tolkiena oraz informacjami z życia autora. Najlepszą drużyną okazała się być reprezentacja z Gimnazjum Nr 3. Ponadto uczniowie przygotowali krótkie scenki do dowolnie wybranego fragmentu powieści. Tę konkurencję oceniała publiczność, która uznała, że najlepsza była „trupa aktorska” reprezentująca Gimnazjum Nr 4.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w Turnieju. Podziękowania należą się również: kolegom dopingującym swoich reprezentantów, nauczycielom, którzy przygotowali drużyny do udziału w konkursie oraz fundatorom nagród.

Sponsorami nagród dla uczestników zawodów byli: Multikino Elbląg oraz Firma „Carpol” - Sebastian Wagasewicz.

Do zobaczenia na Turnieju za rok!

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%