› bieżące
08:51 / 13.11.2014

Tancerze Destination wśród najlepszych w kraju

Tancerze Destination wśród najlepszych w kraju

fot. nadesłane

- To były dla nas bardzo udane zawody, które przede wszystkim pokazały, jak olbrzymi postęp zrobiliśmy w ostatnim roku, ale także potwierdziły, że praca z młodzieżą idzie w naszym klubie w dobrym kierunku - tak występ swoich podopiecznych podczas Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle oceniła Milena Kucharczyk, prezes Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Destination.

Przez trzy dni w Twardogórze rozgrywane były XXI Otwarte Mistrzostw Polski Freestyle. W tym czasie w hali sportowo-widowiskowej ponad sześciuset tancerzy z całej Polski rywalizowało w kategoriach: disco, hip hop, jazz dance, electric boogie, modern, salsa, salsa shines oraz break dance. Przez trzy dni imprezy można było podziwiać tancerzy występujących solo, w duetach oraz w grupach. W tym gronie nie mogło zabraknąć także zawodników z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Destination.

- Pierwszego dnia zawodów odbył się turniej towarzyszący w klasach tanecznych, podczas którego nasi tancerze nie tylko mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, ale także zdobyć wyższe klasy taneczne - informuje Milena Kucharczyk. - Dzięki wspaniałym występom aż 21 razy udało się stanąć na podium, a dziesięciu naszych tancerzy zdobyło wyższe klasy taneczne. Słowa uznania należą się również naszym najmłodszym zawodnikom, którzy startowali w kategorii debiuty. A byli to: Anna Lewandowska, Katarzyna Bujalska, Alicja Dzieżyc, Barbara Kamińska, Julia Kawa i Paulina Haza.

Równie udany dla elbląskiego zespołu był także drugi dzień mistrzostw, w czasie którego rozgrywane były Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle. Jak się okazało zawodnicy  z Zespołów Tańca Nowoczesnego Destination z powodzeniem rywalizowali z najlepszymi tancerzami w kraju. Największym sukcesem zakończył się start w kategorii formacji disco-dance do lat 11, gdzie Formacja Destination Kids zdobyła tytuł Mistrza Polski. W czasie mistrzostw elblążanie jeszcze czterokrotnie stawali na podium. Wśród duetów disco-dance w kat. do lat 11 lat wicemistrzami kraju zostały Amelia Balicka i Karolina Rybicka. Równie udanie mistrzostwa wspominać będzie Mini Formacja Destination Senior Team, która w kat. 16 lat i starsi zajęła drugie miejsce. Tytuł wicemistrzów Polski trafił także do Formacji Destination startującej w kategorii wiekowej 12-15 lat. Ostatnim medalistą został duet Jagoda Umpirowicz i Wiktoria Sudomierska, które zostały drugimi wicemistrzami Polski w kat. 16 lat i starsi w disco-dance.

- Zakończone właśnie mistrzostwa pokazały, że praca jaką wykonaliśmy w ostatnim roku przyniosła wspaniałe efekty - twierdzi prezes UKTS Destination. - Spora w tym zasługa współpracy naszego klubu z Jowitą Czarnecką-Tereba, trenerką aktualnych mistrzyń Polski, a także właścicielką klubu Jowita Fit Dance w Gdyni. Gratuluję wszystkim naszym zawodnikom udanego startu w mistrzostwach.

UKTS Destination

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%