› bieżące
12:47 / 15.02.2016

Taneczne osiągnięcia

W miniony weekend tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar wzięli udział w Mistrzostwach Polski FTS w Tańcach Latynoamerykańskich oraz w ogólnopolskim turnieju tanecznym. Zawody odbyły się w Ostrołęce.

13 lutego w Ostrołęce rozegrane zostały Mistrzostwa Polski FTS w Tańcach Latynoamerykańskich.

Podczas mistrzostw startowały trzy elbląskie pary, w tym nowa para w klubie - Gabriele Oliva i Sara Janicka – mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca Promyk. - Aby móc wystartować na mistrzostwach, Gabriele i Sara rywalizowali najpierw w rundzie kwalifikacyjnej, w kategorii dorośli, w której zajęli trzecie miejsce. Na Mistrzostwach uplasowali się na miejscu 15., konkurując z 38. parami z całej Polski.

Podczas Mistrzostw zaprezentowali się także seniorzy. W kategorii senior II zatańczyli Agnieszka i Mariusz Dziurawiec, zdobywając 5. miejsce na 9. startujących par.

W niedzielę, 14 lutego w Ostrołęce rozegrany został XXXII OTTT „O Złotą Podwiązkę",  podczas którego miejsca na podium wytańczyły elbląskie pary seniorów. W kategorii Senior II E+D w stylu latynoamerykańskim, a także w stylu standardowym 1 miejsca zajęli Wiesław Jankowski wraz z żoną Marią. W tej samej kategorii wiekowej, w stylu latynoamerykańskim drugie miejsce zdobyła druga elbląska para - Beata i Arkadiusz Kurowscy.