› bieżące
11:55 / 22.08.2014

Taneczny maraton w Światowidzie

Taneczny maraton w Światowidzie

fot. nadesłane

Uwielbiasz tańczyć? Ta impreza jest dla ciebie! Przyjdź do Centrum Spotkań Europejskich Światowid 7 września na Maraton Taneczny. – Zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, także osoby dorosłe. Szczególnie tych, którzy jeszcze nie wiedzą, na jaki kurs się zdecydować – mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca Promyk. Wstęp jest wolny.

- Podczas maratonu zostaną przedstawione różne zajęcia taneczne, których można nauczyć się w Centrum Tańca Promyk i Elbląskim Klubie Tańca Jantar – mówi Joanna Karpiuk. - Na początek warto przyjść z dzieckiem, bo właśnie wówczas zostaną pokazane propozycje dla dzieci i młodzieży. Podczas maratonu nie zabraknie także pokazów. Popis swoich umiejętności zaprezentują tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska" oraz zespół tańca nowoczesnego „Blefik". Nie zabraknie także występów par indywidualnych z EKT Jantar.

Każdy będzie mógł spróbować zatańczyć tak jak oni, bo po każdym pokazie będą się odbywały warsztaty. Organizatorzy maratonu nie zapomnieli o najmłodszych elblążanach. Przy łagodnej muzyce odbędą się dla nich zajęcia z rytmiki. - Natomiast młodzież zapraszamy na pokaz street dance czyli popping, tutting, waving, locking, robot dance, party dance, hip-hop. Pokaz i warsztaty przeprowadzi instruktor - Adrian Lipiński znany jako Lipskee – dodaje Joanna Karpiuk. Lipskee to jeden z najlepszych tancerzy popping w Polsce, półfinalista pierwszej edycji „Mam Talent" pierwszy Polak, który wywalczył udział w finałach najbardziej prestiżowego turnieju streetdance na świecie: Juste Debout.

Dorośli tez nie będą się nudzili. Dla nich przygotowane są warsztaty zumby, celluStop, lady latino, a także absolutnej nowości na rynku polskim – NatuSumby. - NatuSumba to propozycja dla mężczyzn i kobiet w różnym wieku. Doskonale wpływa na samopoczucie psychiczne i fizyczne. Forma ta pozwala spalić nadmierne kalorie, ukształtować sylwetkę ale także zrelaksować się, wyciszyć i oderwać od codziennych problemów – wyjaśnia Joanna Karpiuk.

Maraton Taneczny odbędzie się 7 września w holu w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". Początek imprezy godz. 16.

Maraton Taneczny zostanie zrealizowany przy wsparciu Prezydenta Elbląga.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%