› sport
13:40 / 17.05.2017

Tango argentyńskie w Centrum Tańca Promyk

Tango argentyńskie w Centrum Tańca Promyk

fot. nadesłane

W niedzielę, w Centrum Tańca Promyk po raz kolejny zagości argentyńskie tango.

Tango Argentino to taniec pełen wdzięku i zmysłowości. Jego siła tkwi w różnorodności, jest bowiem jednocześnie dynamiczny i spokojny, elegancki oraz intymny i zawsze bardzo intrygujący. Tango tańczy się w parze z wyraźnym zaznaczeniem roli męskiej (prowadzącego) i kobiecej (podążającej). Nie ma w nim sztywno ustalonych reguł, opiera się głównie na bliskim kontakcie partnerów i dialogu między nimi. To tancerze decydują o ilości i długości kroków, figurach, sposobie trzymania, oraz ozdobnikach, dlatego każde tango jest niepowtarzalne nawet z tym samym partnerem.

Zajęcia z tanga argentyńskiego odbędą się w najbliższą niedziele, 21 maja w godzinach 11:30-14:30 w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80.

- W warsztatach mogą wziąć udział pary z poprzednich spotkań oraz nowe osoby – mówi organizatorka i instruktorka tanga Jolanta Rafińska z Tangomagia – Przez pierwszą godzinę będzie realizowany program z poprzednich warsztatów, dzięki czemu nowe osoby zostaną wprowadzone w tajniki tańca a poprzedni uczestnicy powtórzą sobie materiał. Poprowadzą je Jola Rafińska i Kuba Ciczkowski. Jola i Kuba prowadzą regularne zajęcia oraz weekendowe warsztaty w Olsztynie. Zanim rozpoczęli nauczać, spędzili setki godzin na zajęciach u argentyńskich maestros, wiele tygodni w Buenos Aires i przetańczyli niezliczoną ilość tangowych kilometrów.

Zapisy pod numerem - 663 422 136.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%