› bieżące
18:15 / 15.09.2013

Targi Expo Sport. Sport to świetna zabawa i zdrowie

Targi Expo Sport. Sport to świetna zabawa i zdrowie

fot. Konrad Kosacz

Czy w Elblągu można się nudzić? Niekoniecznie, jeśli spojrzymy jak bogatą ofertę sportową i rozrywkową prezentują stowarzyszenia, kluby i prywatne firmy w naszym mieście. W niedzielę na Lodowisku im. Heleny Pilejczyk odbywały się targi Sport Expo.

Za nami już III edycja Targów Elbląg Sport Expo, czyli najbardziej kompleksowego przeglądu ofert lokalnych klubów i organizacji sportowych. Jak podkreślają organizatorzy, celem imprezy jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród mieszkańców naszego miasta oraz zapoznanie ich z działalnością klubów, organizacji sportowych i podmiotów związanych z obszarem szeroko pojętego sportu.

Do targów zgłosiło się 37 wystawców działających w różnych dyscyplinach i dziedzinach sportu. I tak elblążanie mogli poznać tajniki m.in. golfa, boksu, judo, pływania, nurkowania, tańca, jazdy figurowej na lodzie, tenisa, łyżwiarstwa szybkiego, tenisa stołowego, ratownictwa wodnego, pierwszej pomocy przedmedycznej, gier zespołowych i wielu innych.

Spore oblężenie miały także stoiska promujące jazdę kartami oraz laserowy paintball.

- Możemy zorganizować sesję zarówno dla większych grup, jak nawet też dla dwóch osób – mówi jeden z pracowników firmy, która umożliwia w Elblągu taką zabawę. – Impreza odbywa się w naszej hali.

Na stoisku Wielosekcyjnego Klubu Sportowego Flota można było porozmawiać z Jerzym Greszkiewiczem polskim strzelcem sportowy, specjalistą w strzelaniu do ruchomej tarczy z sylwetką biegnącego dzika. Greszkiewicz to brązowy medalista olimpijski z Montrealu (1976 r.). Czterokrotny medalista mistrzostw świata, 7-krotny medalista mistrzostw Europy, 10-krotny mistrz Polski.

W trakcie imprezy uczestnicy mieli okazję zaznajomić się z ofertami stowarzyszeń oraz bezpośrednio spotkać się z zawodnikami i trenerami. Organizatorem imprezy jest Urząd Miejski w Elblągu przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Patronat medialny – elblag.net.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 34