› bieżące
13:31 / 02.10.2023

Targi pracy w Elblągu. Co będzie się działo?

Targi pracy w Elblągu. Co będzie się działo?

fot. Nadesłane

Prezydent Witold Wróblewski zaprasza do udziału w Elbląskich Targach Pracy i Edukacji, które odbędą się dnia 24 października 2023 r., w godz. od 09.00 do 15.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej 135.

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych i wyższych w powiązaniu z regionalnym rynkiem pracy, a także umożliwienie pracodawcom i potencjalnym pracownikom nawiązania kontaktu niezbędnego na rynku pracy.

Podczas targów elbląskie szkoły ponadpodstawowe i uczelnie prezentować będą realizowane kierunki kształcenia i zawody, upowszechniać informacje o zasadach rekrutacji, informować o ofercie dodatkowych zajęć, dających obecnym i potencjalnym odbiorcom możliwości rozwijania indywidualnych zainteresowań i uzdolnień. Dyżurujący doradcy zawodowi i pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych będą udzielać porad i informacji edukacyjno-zawodowych.

Oferta wystawców będzie skierowana do osób bezrobotnych i poszukujących pracy, a także pracodawców zainteresowanych szkoleniem swojej kadry i zatrudnieniem nowych pracowników.

Do uczestnictwa w Elbląskich Targach Pracy i Edukacji zapraszamy uczniów klas ósmych, ich rodziców i nauczycieli, pracodawców, osoby planujące edukację w ramach szkolnictwa wyższego, poszukujące zatrudnienia i wsparcia w podejmowaniu aktywności na rynku pracy.

Przedsięwzięcie jest jednym z działań wpisanych do kalendarza wydarzeń Europejskiego Roku Umiejętności i Dni Pracodawców. Organizatorami targów są Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu i Departament Edukacji Urzędu Miejskiego.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%