› zapowiedzi
09:06 / 18.03.2013

Teatrzyki dziecięce w Światowidzie - Teatralne Terefere

Teatrzyki dziecięce w Światowidzie - Teatralne Terefere

W poniedziałek, 18 marca, w Centrum Spotkań Europejskich odbędą się II Spotkania Teatrzyków Dziecięcych - Teatralne Terefere. Tego dnia „Światowid” otwiera przestrzeń na twórcze i artystyczne działania najmłodszych.

Plan dnia, dla zespołów, które będą uczestniczyć w Spotkania Teatrzyków jest bardzo napięty – odbędą się warsztaty muzyczne, z pracy nad świadomością własnego ciała, taneczne, warsztaty w świecie kukiełek i fabryka buttonów oraz animacje. Ale przede wszystkim jest to czas na zaprezentowanie spektakli, które młodzi aktorzy przygotowywali w pocie czoła – na Scenie Na Piętrze spotkają się Szkoła w Młynarach, Grupa Teatralna Pestka, grupa IMEON, grupa Po prostu II C i grupa Kapturki.

- Teatralne Terefere to spotkanie, spektakle, wspólne warsztaty, poznanie swoich talentów, duże znaczenie ma dla nas kwestia integracji uczestników - mówi Edyta Machul, instruktor teatralny, organizator przeglądu.

Teatralne Terefere rozpocznie spektakl „W szufladzie” przygotowany przez grupę gimnazjalistów „Za ścianą” z CSE „Światowid”.

- Powstał on specjalnie dla uczestników II Spotkań Teatrzyków Dziecięcych Teatralne Terefere – dodaje Edyta Machul.- Grupa ze „Światowida” występuje, jako pierwsza, aby ośmielić kolejne grupy i pokazać, że sceny nie trzeba się bać.

Spektakl opowiada o niezwykłej szufladzie, albo skrzyni, którą posiada każde dziecko, i w której trzyma swoje skarby – kawałek szkiełka, guzik, kamyczek… Czy to są praktyczne rzeczy? Nie. A spróbujcie wyrzucić, któryś z tych przedmiotów do śmieci. Co się stanie? Jest to opowieść o tym właśnie, o ogromnej mocy dziecięcej kreatywności, która ożywia świat, nawet ten pozornie nieciekawy. Jest to historia rzeczy w szufladzie, ale chyba nie tylko.

- Teatralne Terefere ma być przestrzenią na spotkanie nie tylko młodych aktorów, ale i instruktorów, nauczycieli, opiekunów. Liczymy, że ta edycja, podobnie jak poprzednia pozwoli nam na poznanie kolejnych ciekawych inicjatyw i grup i dobrą współpracę przy następnych tego typu wydarzeniach – podsumowuje Edyta Machul.

Galeria z ubiegłorocznych spotkań: http://swiatowid.elblag.pl/pl/galerie/teatralne-terefere/

Film z ubiegłorocznych spotkań: http://www.youtube.com/watch?v=XTzBDjsEO7U&feature=youtu.be

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%