› sport
09:50 / 01.10.2015

Telebim w drodze na Stadion?

Telebim w drodze na Stadion?

fot. legia.net

Do 16 października potrwa głosowanie na projekty zgłoszone do III Budżetu Obywatelskiego. Wśród 288 inicjatyw znalazła się jedna, która ma szansę na realizację jako ogólnomiejska, a mianowicie zakup oraz montaż telebimu na stadionie miejskim przy ul. Agrykola 8. Sam koszt takiego przedsięwzięcia miałby się zamknąć w kwocie 150 tys. złotych (na pół miliona do zagospodarowania).

Według dokładnego opisu zadania, koszt telebimu szacuje się ma około 6 tys. zł netto za 1 m2 przy wymiarach 5x4 metra. Miałby być on w głównej mierze wykorzystywany jako zegar stadionowy w trakcie meczów piłkarskich. Poza tymi oczywistymi funkcjami, zwiększałby atrakcyjność samego stadionu oraz zapewniał wsparcie marketingowe (poprzez wyświetlania komunikatów, informacji miejskich, ale także reklam dla uczestników wszystkich wydarzeń odbywających się na stadionie). Miałby on również – co najistotniejsze – poprawić bezpieczeństwo całego obiektu.

Z 500 tys. przeznaczonych na zadania ogólnomiejskie, 150 na sam telebim wydaje się stosunkowo niewysoką ceną. Poza tym, z 62 nadesłanych propozycji, ta konkretna – poza wszelkimi jej zaletami – wydaje jednak nieco ekscentryczna. Nie można z drugiej strony odmawiać kibicom tego miasta zaangażowania w sprawach dotyczących ich umiłowanego klubu, który stał się w ostatnim czasie głównie celem kampanijnych przepychanek pomiędzy rządzącymi. Dość konkretne plany proponował za swojej kadencji prezydent Nowaczyk, ale ostatecznie referendum pokrzyżowało jego plany. Jego następca nie planował przeznaczać na ten cel środków, w zamian powstało Centrum Rekreacji Wodnej. Wydaje się więc oczywiste, że w najbliższej przyszłości szansa powstania lub gruntownej modernizacji obiektu sportowego przy Agrykola 8 jest znikoma.

Skoro kolejni „kapitanowie” tego miasta o stadionie, który – abstrahując od nakładów – w ponad 120 tys. mieście ze sporymi aspiracjami stać powinien  zapominają, nie można mieć pretensji do ludzi, że biorą sprawy we własne obywatelskie ręce. I nawet gdyby jakimś cudem udało się przepchnąć tę szczytną inicjatywę, wydaje się, że mogłaby być to jedynie nagroda pocieszenia za cierpliwość i oddanie sympatyków sportu w Elblągu.

A Wy jak sądzicie, czy na stadionie miejskim pojawi się telebim?

 

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%

Powiązane artykuły

Czy Elbląg ma szansę na prawdziwy, piłkarski stadion?

27.08.2015 komentarzy 27

Temat stadionu w Elblągu przy ul. Agrykola wywołuje zwykle największe emocje w momencie, kiedy mowa o jego modernizacji, przebudowie czy też rozbudowie. Pomimo...