› bieżące
14:43 / 16.07.2014

Telenowela o KFC w Elblągu. Jednak będzie?

Telenowela o KFC w Elblągu. Jednak będzie?

Wszystko wskazuje na to, że KFC już niedługo pojawi się w Elblągu. O oddziale tej amerykańskiej sieciówki w naszym mieście mówi się już od bardzo dawna. Dopiero w ostatnim okresie rozmowy przybrały na szybkości. Skąd to wiemy? Na ogólnopolskich portalach pojawiły się ogłoszenia o pracę w... elbląskim oddziale Kentucky Fried Chicken!

O KFC w Elblągu napisano już wszystko. Były obietnice prezydentów, były rozmowy, były zapewnienia że „już, zaraz, zaraz”. Stan faktyczny jest jaki jest: restauracji nadal brak. Jeżeli chcemy skosztować chrupiącego kawałka kurczaka, to musimy pojechać do Trójmiasta. Nikt oficjalnie nie podał powodów, dla których nie zdecydowano się na tego typu fast-food w Elblągu. Nieoficjalnie mówiono, że, jak zwykle, wszystko rozbiło się o pieniądze. Być może dla spółki AmRest rynek elbląski jest mało opłacalny. To dziwne stwierdzenie patrząc na to, że po wpisaniu frazy „KFC” w wyszukiwarce Google, większość wyników z pierwszej strony połączone są z naszym miastem.

To jednak tylko plotki, które nigdy nie znalazły oficjalnego potwierdzenia. To również przeszłość. Wszystko wskazuje na to, że KFC w Elblągu powstanie. Jeden z Czytelników przesłał nam link do ogólnopolskiego portalu pracuj.pl. Tam możemy złożyć aplikację na stanowisko „Zastępcy kierownika restauracji KFC”. Miejsce pracy: Elbląg. Prócz zadań i oczekiwań stawianych przez spółkę AmRest nie dowiadujemy się z ogłoszenia nic więcej.

O teoretycznym miejscu powstania KFC informował Jerzy Wilk na spotkaniu z mieszkańcami. Ta informacja w dalszym ciągu nie została potwierdzona ani przez AmRest ani Urząd Miejski.

Często zapominamy o jednej, istotnej kwestii. Trwa rozbudowa Centrum Handlowego Ogrody. Swoją obecność potwierdził już McDonald's. Zazwyczaj w galeriach handlowych obok siebie znajdziemy KFC, McDonald's, Burger King i inne „sieciówki”. Spółka zarządzająca Ogrodami na razie milczy na ten temat. Są jednak małe szanse, patrząc na inne centra handlowe, że w Ogrodach KFC zabraknie.

Więc kiedy i gdzie? Ze względu na tajemnicę handlową niczego, przynajmniej na razie, się nie dowiemy.

Mogę jedynie potwierdzić, że władze miasta prowadzą rozmowy z firmą zainteresowaną otworzeniem w Elblągu restauracji KFC. Niestety z racji na tajemnice handlową nie mogę zdradzić jej szczegółów, ani lokalizacji, gdzie mogłaby stanąć ta restauracja. Być może w przeciągu kilku najbliższych tygodni będziemy mogli udzielić więcej informacji w tej sprawie - pisze do nas Rafał Maliszewski, z biura prasowego prezydenta miasta. 

23
10
oceń tekst 33 głosów 70%

Powiązane artykuły

Czy KFC omija Elbląg? - zapytał elblążanin prezydenta. Są szanse na restaurację w Elblągu

26.06.2014 komentarzy 16

Wczorajsze (25.06) spotkanie prezydenta z mieszkańcami Warszawskiego Przedmieścia, Dębicy oraz Stagniewa przyniosło wiele pytań i problemów. Jednym z takich...

KFC w Centrum Handlowym Ogrody? Wiele na to wskazuje

01.08.2014 komentarzy 16

Od dawna wyczekiwana w naszym mieście sieciowa restauracja KFC, już wkrótce pojawi się w Elblągu. Operator sieci rozpoczął nabór pracowników...

Wiemy gdzie i kiedy zostanie uruchomione KFC

25.08.2014 komentarzy 26

Elbląg nie posiada żadnej sieciowej restauracji typu fast-food prócz McDonald's. Być może dlatego, zwłaszcza Ci młodsi elblążanie, z takim...