Teleopieka pilotażowo. Elbląscy seniorzy czują się bezpieczniej
Dwudziestu elbląskich seniorów bierze udział w pilotażowym programie usług teleopieki. Zalety tego rozwiązania przybliżali dziś w kolejnej części konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz Monika Kurpanik z Referatu Zdrowia i Spraw Społecznych UM, który nadzoruje wdrożenie systemu.
- Elbląski samorząd kieruje swoje działania na podniesienie jakości życia seniorów, przykładem tego jest Koperta Życia, czy Elbląska Karta Seniora. Kolejnym krokiem jest podjęcie tematu teleopieki, który Elbląg realizuje wspólnie z samorządem województwa i dzięki jego wsparciu. Dwudziestu elbląskich seniorów zostało wyposażonych w sprzęt do teleopieki i dzięki temu możemy już realizować pilotażowo to zadanie - mówi prezydent Wróblewski
- Program realizowany jest od 1 stycznia br. To system przywoławczy działający w domu seniora, składający się z telefonu i specjalnej bransoletki z systemem SOS. Teleopieka kierowana jest do osób starszych, przewlekle chorych, czy niepełnosprawnych. Na dzień dziejszy szesnaście osób jest już zarejestrowanych w systemie, kolejne cztery są do niego włączane. Osoby, które mają już zainstalowane urządzenia w domu chwalą sobie to rozwiązanie, podkreślając, że zwiększyło się ich poczucie bezpieczeństwa - mówi Monika Kurpanik z Referatu Zdrowia i Spraw Społecznych.
UM w Elblągu