› poradnik
14:45 / 01.02.2013

Telewizor w salonie

Telewizor w salonie

Ten pokój traktowany jest jako miejsce wypoczynku dla całej rodziny. Nic dziwnego, że właśnie w tym wnętrzu najczęściej urządzany jest kącik telewizyjny. Odpowiednio wyeksponowany, widoczny z każdego miejsca siedzącego telewizor pozwala cieszyć się całej rodzinie z możliwości oglądania ciekawych programów i filmów. To urządzenie skutecznie przyciąga wzrok, warto zatem zadbać o jego atrakcyjną i miłą dla oka oprawę. W jaki sposób można urządzić kącik telewizyjny w salonie?

W centralnej części salonu
Telewizor umieszczony w centralnej części salonu dobrze sprawdza się w większych pomieszczeniach. W takim przypadku staje się on głównym elementem wystroju wnętrza i to na nim skupia się uwaga wchodzących do salonu gości.

Umieszczając telewizor w centralnym punkcie można skorzystać z kilku rozwiązań. Popularnym sposobem na umieszczenia sprzętu RTV w takim miejscu są szafki telewizyjne, choć wraz z pojawieniem się płaskich telewizorów nastała moda na zawieszanie ich na ścianie. To dobry sposób na zagospodarowanie pustej ściany oraz na oszczędność miejsca. Ekran przymocowany do ściany jest bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno w przypadku telewizorów LCD, jak i większych plazm.

Narożne szafki RTV
Mniejsze salony wykluczają w zasadzie umieszczenie telewizora w centralnej części pomieszczenia. W takich przypadkach wykorzystać można narożne szafki RTV. Ustawiony na nich sprzęt (telewizor, odtwarzacz DVD) jest dobrze widoczny, a jednocześnie nie utrudnia poruszania się po wnętrzu. Dodatkową zaletą takich szafek jest możliwość ukrycia za nimi wszelkich kabli, co pozwala na zachowanie ładu i porządku w tym reprezentacyjnym wnętrzu.


Jak wybrać szafkę pod telewizor?
Dobrze wybrana szafka jest nie tylko funkcjonalnym dodatkiem do salonu, ale i jego ozdobą. Musi być również dobrze dopasowana do wnętrza. Stylowe, drewniane szafki z przeszklonymi drzwiami lub nowoczesne, proste w swej formie nowoczesne półki RTV - dla każdego wnętrza znajdzie się stosowne rozwiązanie. Szafki telewizyjne powinny również umożliwiać przechowywanie odtwarzacza DVD, pilotów oraz domowej filmoteki. Warto wybierać szafki z drzwiczkami. Pozwala to nie tylko na zadbanie o porządek w salonie, ale również chroni drobniejsze sprzęty przed zakurzeniem.

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%