10:13 / 24.03.2017

Tenisiści Old Masters mistrzami Elbląga

Zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali tenisiści zespołu Old Masters, którzy w decydującym meczu pokonali zespół JaRo Zatorze 3:0.

W najważniejszym meczu sezonu spotkały się dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej. Obrońca mistrzowskiego tytułu Old Masters, dotarł do finału dzięki wygranej 3:1 z ŻTS Kmiecin, natomiast JaRo Zatorze w drodze do finału ograło ESK Nestora też w stosunku 3:1.

Mecz finałowy miał dość jednostronny przebieg, obrońcy tytułu z Old Masters w każdym z trzech meczy stracili tylko po jednym secie i wygrali dość gładko całe spotkanie 3:0.

Nieco więcej emocji towarzyszyło rywalizacji o brązowe medale w której ESK Nestora zagrało z ŻTS Kmiecin. Spotkanie rozstrzygnęło się po pięciu zaciętych meczach na korzyść zawodników z ESK Nestora.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek ligowych i wręczenie nagród. Trzy najlepsze drużyny obecnego sezonu otrzymały puchary, medale i nagrody rzeczowe. Dodatkowo Krzysztof Ditter z zespołu ŻTS Kmiecin został najlepiej punktującym graczem ligi (24 pkt.) i w jego ręce trafiła pamiątkowa statuetka. Przed drużynami przerwa wakacyjna, a na kolejną edycję Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizatorzy zapraszają we wrześniu. Wcześniej natomiast, bo już 22 kwietnia zapraszamy na Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Elbląga w Tenisie Stołowym w grach indywidualnych i deblowych. Więcej informacji o rozgrywkach, tabele, terminarze, statystyki oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Amatorska Liga Tenisa Stołowego.

Skład zwycięskiej drużyny Old Masters: Buczyński Daniel, Podkański Marcin, Tekliński Tomasz, Szóstek Arkadiusz, Turzyński Kazimierz.