11:31 / 25.02.2015

"Teoria wszystkiego" i "Asterix i Obelix: Osiedle Bogów" - wygraj bilety

"Kim jesteśmy?" i "Jaki jest sens naszego życia?" - te pytania zadaje sobie główny bohater filmu Terry'ego Gilliama "Teoria wszystkiego". Czy chcecie poznać odpowiedzi? A może wolicie wybrać się w podróż z Asterixem i Obelixem na osiedle bogów? Mamy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać dwa pojedyncze bilety na wspomniane filmy.

„Teoria wszystkiego” to poruszająca opowieść o życiu u boku geniusza, jednego z największych naukowców wszech czasów – Stephena Hawkinga (Eddie Redmayne), twórcy teorii czarnych dziur, wybitnego matematyka, sławy akademickiej i pisarza (jego książka „Krótka historia czasu” rozeszła się na całym świecie w 25 milionach egzemplarzy!).

Hawking poślubił Jane Wilde (Felicity Jones) w 1965 r. Spędzili ze sobą prawie trzydzieści lat. Coś, co początkowo zapowiadało się na sielankę, okazało się trudną przeprawą przez wyniszczającą organizm Hawkinga chorobę (stwardnienie zanikowe boczne). Historia o tym, kiedy geniusz zderza się ze słabością. Ale też wnikliwy, inteligentny obraz postępującego rozpadu małżeństwa. 

Na całym świecie film zebrał entuzjastyczne recenzje, wymieniany był jako pewniak w oscarowych spekulacjach. „New York Observer” napisał: „Eddie Redmayne stworzył najbardziej elektryzującą rolę roku”, magazyn „Rolling Stone”: „Hawking to rola wymagająca od aktora cudów. I takim cudem jest Eddie Redmayne. Felicity Jones jest po prostu fenomenalna”.
 
reżyseria: James Marsh
scenariusz: Anthony McCarten
czas trwania:123 minuty
produkcja: Wielka Brytania
opis i zdjęcie: materiały dystrybutora 


Rok 50-ty przed naszą erą: cała Galia jest okupowana przez Rzymian… Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar, postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńców, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja?

Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To „Osiedle Bogów”. Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osiedle stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asteriks i Obeliks robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany.

materiały prasowe dystrybutora)

reżyseria: Louis Clichy

scenariusz: Alexandre Astier

czas trwania: 85 minut

produkcja: Francja


Organizujemy konkurs, w którym do wygrania są dwa pojedyncze bilety na wybrany seans. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wysłać e-maila na adres konkursy@elblag.net, w tytule wpisując Konkurs-Światowid, zaś w treści wiadomości swoje imię i nazwisko oraz tytuł filmu, który chcielibyście zobaczyć. Na wasze zgłoszenia czekamy do niedzieli 1 marca do godz. 23:59.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%