› biznes
14:38 / 05.06.2017

Teren po "Siódemce” za połowę ceny. Kto zarobi na nieudanej inwestycji?

 Teren po

fot. archiwum Elbląg Net

Po raz trzeci syndyk masy upadłościowej próbuje sprzedać 22,5 hektara gruntów, na których miało być zbudowane Centrum Handlowe „Siódemka”. Pierwsza cena wywoławcza wynosiła 45 milionów, druga – 31 milionów zł, a teraz zaledwie 22 miliony zł. O tym czy ktoś skusi się na zakup dowiemy się 28 czerwca. Wtedy nastąpi otwarcie ofert.

Spółka Bridgehouse Developments (Elbląg) sp. z o.o. chciała zmienić ściernisko, przy ulicy Akacjowej w San Francisco. Inwestycja miała się składać z dwóch głównych części: parterowej galerii handlowej o pow. 40 tys. m kwadratowych oraz parku handlowego o pow. 27 tys. m kw. Centrum miało liczyć 15 sklepów wielkopowierzchniowych, 105 sklepów galerii handlowej. W planach był parking naziemny na 1,8 tys. samochodów.

W 2010 roku firma uzyskała pozwolenie na budowę. Trzy lata później miejsce planowanej inwestycji ogrodzono. Pojawiła się tablica informująca, że w grudniu rozpocznie się budowa, ale się nie rozpoczęła. Sprawa przeciągała się m. in. z powodu  braku uzgodnień w sprawie skomunikowania obiektu z drogą ekspresową nr 7.

Gwoździem do trumny przedsięwzięcia był upadek firmy w zeszłym roku.

Syndyk masy upadłościowej ogłosił przetarg na sprzedaż prawie 22,5 hektara gruntów z ceną wywoławczą 45 milionów zł. Nie było ani jednego chętnego na tę nieruchomość. Podobnie jak w drugiej próbie sprzedaży, mimo obniżenia ceny o 14 milionów złotych. Nie zrażony syndyk ogłosił trzeci przetarg i znów obniżył cenę, tym razem do 21 milionów 800 tys. zł.

Zainteresowani winni składać oferty w terminie do dnia 26 czerwca 2017 r., w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, X Wydziale Gospodarczym ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, ul. Czerniakowska 100A, 00-454 Warszawa, lub przesłać je na adres tegoż Sądu listami poleconymi (decyduje data wpływu oferty do Sądu).

Otwarcie ofert nastąpi na posiedzeniu jawnym Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, w dniu 28 czerwca 2017 roku, o godz. 950, w sali nr 120

- czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Działka po Porto 55 już w nowych rękach

22.07.2016 komentarzy 7

- Potwierdzam, że transakcja doszła do skutku, środki zostały zabezpieczone, inwestor nie wycofał się ze wstępnej umowy – usłyszeliśmy w kancelarii...

Działka po Porto 55: to będzie jedyny taki obiekt w mieście

17.08.2016 komentarzy 10

Pod koniec lipca informowaliśmy, że działka w centrum miasta po Porto 55 znalazła nowego nabywcę. Prawo użytkowania wieczystego nieruchomości o powierzchni blisko...