› bieżące
06:30 / 18.09.2013

Tesco prowadzi analizę rynku w Elblągu. Gildia przestanie istnieć?

Tesco prowadzi analizę rynku w Elblągu. Gildia przestanie istnieć?

fot. Konrad Kosacz

Centrum handlowe Gildii Kupców Żuławskich od kilku lat jest obiektem zainteresowania właścicieli brytyjskiej sieci Tesco. Coraz bardziej opustoszała hala handlowa czeka na gruntowną modernizację. Część obiektu, według wstępnych ustaleń, miała być przeznaczona na supermarket spożywczy. Dziś plany te stoją pod znakiem zapytania. Jakub Jaremko, rzecznik prasowy TESCO informuje nas jednak, że sieć prowadzi obecnie analizę rynku w Elblągu.

Już w 2012 roku podczas zebrania członków Zrzeszenia Kupców Żuławskich, padł pomysł o przekazaniu części Gildii inwestorowi, który zajmie się modernizacją obiektu. Wówczas nieoficjalnie mówiło się, że jedną z zainteresowanych stron jest brytyjska sieć firmy Tesco. Prace inwestycyjne miały rozpocząć się latem bieżącego roku. Oddanie zmodernizowanego obiektu planowano na wrzesień. Okazuje się jednak, że żaden inwestor nie podjął się przejęcia części Gildii. Czy to przekreśla plany o powstaniu nowego supermarketu w naszym mieście?

Niekoniecznie. Jak poinformował nas rzecznik prasowy sieci Tesco, Jakub Jaremko: - Jesteśmy zainteresowani rozwijaniem naszej sieci na terenie całego kraju. W wielu miastach szukamy działek i gotowych budynków, w których możemy otworzyć nasze sklepy. W przypadku Elbląga, aktualnie prowadzimy analizy lokalnego rynku. Dlatego jest jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek szczegóły.

Gildia działa od 13 lat. Lata świetności tego kompleksu sklepów już dawno minęły. Początkowo na hali o powierzchni 2 tys.m2 funkcjonowało 130 boksów, które wynajmowali handlarze, głównie branży odzieżowej i detalicznej. Dziś w tym samym obiekcie czynnych jest zaledwie kilkadziesiąt pawilonów.

11
4
oceń tekst 15 głosów 73%

Zdjęcia ilość zdjęć 10