› bieżące
09:45 / 20.05.2013

Test myjni samoobsługowych w naszym mieście. Gdzie umyjemy najlepiej za najmniej?

Test myjni samoobsługowych w naszym mieście. Gdzie umyjemy najlepiej za najmniej?

Czas zadbać o względy estetyczne naszych aut. Coraz większe triumfy święcą myjnie samoobsługowe, często nazywane też bezdotykowe. Kierowcy argumentują przewagę nad automatami przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Sprawdziliśmy to.

Dlaczego kierowcy wybierają myjnie bezdotykowe? Z prostego względu. Często na myjniach automatycznych można się spotkać z brudnymi szczotkami, co prowadzi oczywiście do porysowanego lakieru. Umycie auta nietypowego np. tuningowanego, z dodatkowymi spojlerami też może stanowić problem. Poza tym trzeba spojrzeć na koszt takiego mycia. Standardowe auto klasy kompakt, czyli np. Skoda Fabia to wydatek rzędu 5-6 zł za całe auto. W cenie jest mycie specjalnym proszkiem, płukanie, nabłyszczanie oraz woskowanie. Natomiast cennik na myjniach automatycznych zaczyna się najczęściej od około 12 złotych.

Sprawdziliśmy, na której myjni możemy najdłużej myć auto za wrzucone 2 złote. Odwiedziliśmy najpopularniejsze myjki w Elblągu: przy ul. Grunwaldzkiej, za Gildią Kupców Żuławskich, w okolicach marketu NOMI oraz przy przejeździe pod mostem Tysiąclecia w kierunku starówki.

Gdzie najszybciej?
Pomijając czasy mycia ukazane na krótkim filmie, trzeba mieć na uwadze fakt, że myjnia przy ul. Grunwaldzkiej jako jedyna oferuje specjalne szczotki z pianą. Dodatkowo to właśnie na tym obiekcie umyjemy auto bez kolejek – liczba stanowisk jest największa w całym teście. Za to najdłużej auto będziemy myć na myjni za Gildią Kupców Żuławskich.

Gdzie najdokładniej?
Spotkaliśmy się z ciekawym rozwiązaniem w okolicach marketu NOMI. Przed wstępnym myciem proszkiem możemy wybrać program, który nazywa się „usuwanie owadów i czyszczenie felg”. Jednakże nie zanotowaliśmy różnicy pomiędzy tym programem, a standardowym myciem.

Faktem jest, że taki typ mycia auta to tak naprawdę jego opłukanie. W przypadku poważniejszych zabrudzeń musimy wspomóc się gąbką. Ślad np. na przedniej szybie auta pozostaje, to samo dotyczy progów auta. Taki rodzaj myjni świetnie sprawdza się po zimie, kiedy powinniśmy opłukać podwozie z piachu i soli, jaki pozostaje na drodze i naszym aucie w czasie zimowym.

Zapraszamy serdecznie do materiału video.

Aktualizacja: Publikujemy pierwszą część testu. Czytelnicy zwrócili nam uwagę, że czas mycia na myjni przy Makchemii jest zdecydowanie dłuższy. Prawdopodobnie wpływ na to ma inny czas pomiędzy wrzuceniem monety a wybraniem programu (wciśnięcie guzika). Wkrótce test wykonamy ponownie.

18
8
oceń tekst 26 głosów 69%