› dzieci i rodzina
20:20 / 07.10.2013

To będzie miejsce do kreatywnego spędzania czasu

To będzie miejsce do kreatywnego spędzania czasu

fot. Marcin Walędzik

Jedno kreatywne podwórko w ramach Budżetu Obywatelskiego już powstało. Oddano je do użytku w czerwcu tego roku przy ul. Teatralnej. Teraz czas na drugie, tym razem na ul. Wapiennej. Prace nad jego realizacją już trwają. Będzie to miejsce spotkań dzieci, ale również plac zabaw dla rodziców pragnących przypomnieć sobie czasy dzieciństwa.

Zanosi się, że jeszcze przed nadejściem zimy na elbląskiej Starówce wzbogaci się o wspaniałe miejsce do zabawy i rozrywki dla miejscowych dzieci i ich rodziców. To, że takie podwórka są świetnym miejscem do spędzenia wolnego czasu dla maluchów wie praktycznie każdy. Nie wszyscy sobie jednak zdają sprawę, że swój cenny wolny czas spędzają z nimi ich rodzice, ale także osoby samotne i opuszczone.

Wykonawca tejże inwestycji musiał się sporo nagłówkować by wymyślić wszystkie urządzenia dla przyszłych bywalców placu zabaw. Firma postanowiła, że będzie to doskonałe miejsce do gier chodnikowych, np. kapsle, kręconkę czy gumę. Prace rozpoczęły się w ostatnim tygodniu września. Robotnicy wykonali już wylewkę pod posadzkę to w/w gier. Plac ma powierzchnią 84 m.kw. Kto wie być może dzięki temu miejscu wspomniane zabawy wrócą do łask wśród dzieci i będą rewelacyjną konkurencją dla coraz popularniejszych niestety gier komputerowych.

Dzieciaki znajdą również miejsce do malowania kredą, afrykańskie tam-tamy czyli konstrukcję rur wydających niewyobrażalne dźwięki. Każdy chętny skorzysta również z huśtawki, bocianiego gniazda, trampoliny czy mini parku linowego. Pojawi się również specjalny plac do gry w boule. Wykonawca kreatywne podwórka stworzy w tym celu tzw. bulodrom. Gra polegać będzie na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki.

Realizacją tej inwestycji zajmuje się firma Elzambud z Elbląga, która w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego jest najbardziej aktywną z elbląskich firm. To ona wykonała pierwsze kreatywne podwórko, otrzymała zlecenie na budowę boisk sportowych przy Mazurskiej i wykonanie tarasu widokowego na Gęsiej Górze.

Zapraszamy do galerii zdjęć z prowadzonych prac przy budowie kreatywnego podwórka na Wapiennej.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Powiązane artykuły

Kreatywne podwórko przy ul. Teatralnej już otwarte. Zobacz naszą galerię

01.06.2013 komentarzy 9

100 tysięcy złotych nie poszło w błoto. Właśnie dziś, w wyjątkowe święto każdego dziecka, komisarz Elbląga oficjalnie otworzył pierwsze kreatywne...

Na Teatralnej już jest, teraz czas na Wapienną

29.08.2013

Starówka ma się niedługo wzbogacić o kreatywne podwórko. Co to takiego? To nie tylko miejsce zabawy dla dzieci. Będą mogli z jego dobrodziejstw...

Dzieci i ich rodzice będą tu kreatywnie spędzać czas (foto)

29.10.2013 komentarzy 3

Elbląg placami zabaw stoi. W czerwcu br. na Teatralnej otwarto pierwsze kreatywne podwórko w mieście. Dziś przyszedł czas na drugie takie miejsce, z...

Zdjęcia ilość zdjęć 19