› bieżące
06:09 / 18.01.2013

To była dobra zabawa i prawdziwy Festiwal Talentów uczniów I LO

To była dobra zabawa i prawdziwy Festiwal Talentów uczniów I LO

fot. Konrad Kosacz

Czwartek niewątpliwie należał do uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących  w Elblągu. Przez cztery godziny, scena w Światowidzie wrzała od emocji i ekspresji. Młodzi, nie do końca gniewni, po raz kolejny udowodnili, że nie samą szkołą i nauką człowiek żyje, prezentując najróżniejsze talenty, zarówno wokalne, instrumentalne, taneczne, fotograficzne, plastyczne, a nawet rękodzielnicze. V Festiwal Talentów jest już, jak można przypuszczać, najbardziej wyczekiwaną i lubianą szkolną imprezą w roku. Zobacz obszerną galerię zdjęć z wydarzenia.

Dominowała różnorodność
Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do tematu, przygotowując swoje artystyczne "5 minut". Ogromnym zaskoczeniem dla szerokiej publiczności, jak i organizatorów był prezentowany poziom. Kilkudziestu występujących i praktycznie każdemu z osobna można pogratulować talentu. Jak się okazuje w ławach I LO zasiada wielu uzdolnionych młodych ludzi, którzy na co dzień nie mają okazji zabłysnąć, a taka okoliczność jak ta, daje im taką szansę. Co ciekawe młodzież, która prezentowała talenty wokalne postanowiła sięgnąć po repertuar z górnej półki. Ich koledzy siedzący na widowni, usłyszęli utwory takie jak: "Halleluja" Leonarda Cohena, "Stay" Rihanny, "Różą byłam" Kayah, "Nocka" Macieja Maleńczuka, a także wszystkim znane szlagiery "Gdzie Ci mężczyźni" Danuty Rinn, "Czerwony jak cegła" Dżem. Pojawili się i tacy, których występ wywołał szczególny aplauz, m.in. piosenka "Myślę, że nie stało się nic" w wykonaniu Michała Folca.
 
Występom przysłuchiwało się i oceniało czteroosobowe jury w składzie: Wojciech Karpiński - muzyk i aktor, Paulina Kowal - tancerka Klubu Tańca "Jantar", Lucyna Murawska - nauczyciel I LO, Jarosław Denisiuk - dyrektor Galerii EL.
 
Wszystkim uczestnikom Festiwalu Talentów gratulujemy występów.
 
22
2
oceń tekst 24 głosów 92%

Zdjęcia ilość zdjęć 79