› polityka
14:55 / 25.11.2015

To definitywny koniec Straży Miejskiej!

To definitywny koniec Straży Miejskiej!

25 listopad 2015 – to bardzo ważna data dla mieszkańców Braniewa. To właśnie dziś Radni zdecydowali o tym, że Straż Miejska ostatecznie znika z miasta. Administratorzy strony „Zlikwidujmy SM w Elblągu” zapowiadają referendum w 2016 roku. „Wczoraj Braniewo, jutro Elbląg!”

O ostatecznej decyzji braniewskich Radnych poinformował portal bogatebraniewo.pl. Z publikacji dowiadujemy się, że podczas sesji Rady Miasta aż 11 Radnych zagłosowało ZA likwidacją Straży Miejskiej. 4 z nich wstrzymało się od głosu. Trudno powiedzieć dlaczego władze miasta tak długo walczyły o utrzymanie tej formacji. Mieszkańcy Braniewa w bardzo klarowny sposób opowiedzieli się za likwidacją Straży Miejskiej (za było 4027 osób, przeciwko – 1207) podczas październikowego referendum przeprowadzonego przy okazji wyborów parlamentarnych.

Decyzja Radnych wydawała się więc wyłącznie formalnością. Dzięki niej budżet Braniewa "zaoszczędzi" ok. 200 tys. zł rocznie.

Administratorzy strony „Zlikwidujmy SM w Elblągu” w osobie Łukasza Nosarzewskiego (KORWiN) zapowiadają, że doprowadzą do podobnego referendum w Elblągu. Według ich planów, już w przyszłym roku elblążanie zdecydują, co dalej z formacją o nazwie Straż Miejska. Jak będzie naprawdę – czas pokaże. Fakt jest jeden - w Braniewie się udało.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%